Туризм в Україні – який відпочинок обрати?

Опубліковано:

Обмеження через війну змусили українців звернути більшу увагу на внутрішній туризм. Адже в Україні є ще стільки невідомих надзвичайних місць! Думаючи про подорож, у першу чергу більшість людей звертають увагу на Карпати, адже піший гірський туризм, професійний альпінізм, скелелазіння або неспішна прогулянка по полонинах – це купа емоцій та спогадів.

Туризм в Україні пропонує різноманітні види відпочинку, здатні задовольнити найвибагливіших мандрівників. Від мальовничих природних ландшафтів до багатої культурної спадщини – Україна має що запропонувати поціновувачам подорожей. Розглянемо основні туристичні напрямки та найцікавіші локації, які варто відвідати цього року.

Екотуризм: гармонія з природою

Прагнення українців до єднання з природою та зростання відповідального ставлення до довкілля з кожним роком роблять екотуризм все більш популярним. 

Куди поїхати?

Звичайно ж, Карпати, що приваблюють туристів своїми незайманими лісами, зеленими полонинами, бурхливими гірськими річками та традиційними гуцульськими селами. Тут є безліч територій, наприклад, Синевир та Гуцульщина, що пропонують маршрути для піших походів, можливість спостереження за дикою природою та знайомства з місцевою культурою. Цікаво і дорослим, і дітям!

Також радимо звернути увагу на українське Полісся. Цей менш відомий регіон здивує густими казковими лісами та унікальною флорою і фауною. Ідеальний варіант для тих, хто полюбляє сплави на байдарках, велопоходи та екскурсії екологічними маршрутами.

Культурно-історичний туризм: подорож у минуле

Україна багата на історичні пам’ятки та автентичні місця, що відображають багатовікову історію країни та все її культурне розмаїття.

Куди поїхати?

Кам’янець-Подільський. Дивовижне місто, відоме середньовічною фортецею, де кожний камінець дихає історією. Тут кожен може зануритися в атмосферу минулих сторіч та годинами гуляти вузькими вуличками старого міста.

Львів. Місто, яке не треба презентувати. Тут переплетені різні архітектурні стилі та культурні традиції, а вулички пропахли львівською кавою. Щоб відчути дух старовинного міста, обовʼязково навідайте площу Ринок, Латинську катедру та численні музеї.

Гастрономічний туризм: незабутні українські смаки 

Кожен регіон України має свої страви, які неодмінно треба посмакувати, мандруючи країнами:

  • Закарпаття. Неодмінно відвідайте місцеві виноробні, щоб продегустувати автохтонні сорти вин. Ну і звісно, окремої згадки вартує закарпатська кухня: бограч, круплі, банош, голубці та ще безліч смачнющих страв.
  • Бессарабія. Південний регіон побалує туристів поєднанням української, молдовської та болгарської кухонь. 
  • Полтавщина. Батьківщина знаменитих полтавських вареників та галушок. Тут часто проводяться місцеві фестивалі їжі, де можна посмакувати автентичними стравами.

Медичний та оздоровчий туризм: відновлення та релакс

Україна багата природними ресурсами, що дарують здоровʼя та красу. 

Куди поїхати:

  • Трускавець. Лікувальні мінеральні води, що активно сприяють оздоровленню та оновленню організму.
  • Моршин. Тут успішно лікують захворювання шлунково-кишкового тракту.
  • Хмільник. Курорт, відомий радоновими водами, які дуже доречні при лікуванні опорно-рухового апарату та нервової системи.

Активний туризм: альпінізм, рафтинг та інші пригоди

Тих, хто захоплюється альпінізмом та щукає місця для тренування, в Україні чекає безліч локацій. Тож любителям цього виду спорту варто навідати:

  • Скелі Дивосвіт, Коростишівський кар’єр, що на Житомирщині. Популярне місце для професійних альпіністів.
  • Тетерівські скелі, також популярні серед спортсменів, що шукають місце для тренувань на скелях поруч із Києвом.
  • Кам’янець-Подільський, каньйон річки Смотрич, що є відмінним майданчиком для підкорення скель.

А якщо ви полюбляєте рафтинг та каякінг, вам точно сподобається Дністровський каньйон або Південний Буг, де можна обрати маршрут відповідно до рівня підготовки.

Гірський туризм та скелелазіння в Україні: виклик, краса та безпека на висоті

Гірський туризм та скелелазіння в Україні – це вже давно не тільки професійне захоплення, а й потужний напрямок активного відпочинку. 

Де підкорювати вершини

Серце українського трекінгу – це, звісно ж, Карпати. Тут можна знайти як легкі маршрути для новачків, так і складні підйоми для досвідчених туристів, що займаються альпінізмом.

Популярні маршрути:

  • Говерла (2061 м) – найвища точка України, підкорення якої – майже ритуал для кожного мандрівника.
  • Чорногора – головний хребет з вершинами Петрос, Піп Іван, Бребенескул. Тут є безліч багатоденних маршрутів з ночівлею в наметах. Не забудьте подбати про запас поживної їжі! Наприклад, є дуже класні страви від українського бренду ЇDLO, виготовлені з сублімованих продуктів.
  • Мармароси – мальовничі «Гуцульські Альпи». Тут можна відчути красу  справжньої дикої природи та насолодитись самотністю.

Скелелазіння: вертикальний драйв

Скелелазіння в Україні наразі розвивається шаленими темпами. Отже, популярні локації:

  • Скелі Довбуша (Івано-Франківська область) – фантастичний гранітний масив поблизу Яремче. Дуже атмосферне місце з глибокою історією.
  • Бакота та Мігелівка (Хмельницька область). Скелі над Дністром, де діють маршрути різної складності, а пейзажі вражають навіть досвідчених мандрівники. 
  • Південний Буг (поблизу села Актове). Справжній рай для скелелазів, де є все для професійних спортсменів: каньйони, річка, перепади висот і цікаві маршрути.

Попри бойові дії, Україна має величезний туристичний потенціал і вже зараз створює всі умови для безпечного, якісного та незабутнього відпочинку. Тож, одягайте рюкзак, беріть каску, запасайтеся енергією, запасом їжі та туристичним обладнанням і вперед – до нових пригод!

Про Захід