Студенти Академії культури і мистецтв Закарпаття можуть практикуватися в мистецьких закладах Румунії (Фото)

Опубліковано:

Таку можливість надає укладена вчора у м. Сату Маре Угода про співробітництво та організацію відносин між Союзом українців Румунії та Академією культури і мистецтв Закарпатської обласної ради. Двосторонній документ підписали голова СУР, депутат Парламенту Румунії Микола-Мирослав Петрецький і ректорка академії Наталія Шетеля.

«Угода відкриває для нашого закладу чудові перспективи співпраці із навчальними закладами культурно-мистецького спрямування Румунії. Це може бути участь студентів і викладачів у наукових конференціях, семінарах, спільних фестивалях, концертах та майстер-класах. Також ми можемо організовувати проходження практики, обмінюватися досвідом», – пояснила Наталія Шетеля.

Керівниця і викладачі Академії культури і мистецтв взяли участь у ХІ Міжнародному симпозіумі «Румунсько-українсткі відносини: історія і сучасність», організованому Сатумарською філією СУР. У своїх виступах вони дякували сусідній державі за надану допомогу з перших днів повномасштабної війни та підтримку України на міжнародному рівні, а також поділилися успішними проєктами, напрацюваннями і думками, як далі рухатися вперед, аби громади розвивалися, дружили, обмінювалися досвідом і теплом душі.

«Закарпаття в усі часи розвивало соціальні, культурні, економічні транскордонні зв’язки з європейськими сусідками – Румунією, Польщею, Словаччиною, Угорщиною. А їхні прикордонні регіони для нас стали невід´ємною складовою життя. Ми їздимо одні до одних на свята, обмінюємося народними та національними традиціями, проводимо Дні добросусідства, конференції, фестивалі, ділимося досвідом у сфері науки, освіти, культури, туризму, медицини, визначаємо пріоритети співробітництва. Маємо для цього базові спільні операційні програми прикордонного співробітництва «Україна — Румунія», «Україна — Угорщина — Словаччина — Румунія». І це – цінно. Бо ми разом і в біді, і в гаразді. Вірю в те, що Україна переможе у цій жахливій війні та обов´язково стане сильним гравцем на теренах могутньої Європи», – наголосила у виступі Наталія Шетеля.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід