Щитоподібна залоза – один із найбільш важливих органів, який забезпечує життєво важливі функції організму

Опубліковано:

Щитоподібна залоза (ЩЗ) є одним із найбільш важливих органів, який за рахунок синтезу та секреції тиреоїдних гормонів забезпечує життєво важливі функції організму. Від того, як працює ЩЗ, залежить стан нервової, серцево-судинної, статевої та інших систем.

Зміни функції щитовидної залози найчастіше виникають в умовах йододефіциту та несприятливої екологічної ситуації, яка наразі спостерігається в Україні.

Закарпатська область належить до регіонів з найбільшою недостатністю йоду в навколишньому середовищі (ґрунті, воді, продуктах харчування). Існує ціла низка захворювань, які становлять серйозну небезпеку для мільйонів людей, які проживають у місцевостях з недостатнім вмістом йоду. Найчастіше в умовах природнього йододефіциту спостерігається підвищена поширеність дифузних та вузлових форм зоба, аутоімунних тиреоїдитів, гіпотиреозу.

У дітей і підлітків на тлі недостатності йоду може виникати порушення когнітивних функцій, включаючи погіршення пам’яті і концентрації уваги. Гіпотиреоз особливо небезпечний для дітей та вагітних жінок, оскільки викликає порушення функції нервової системи і як наслідок, сповільнення інтелектуального і фізичного розвитку, погіршення успішності у навчанні.

З метою широкої профілактики йододефіциту серед населення рекомендується вживання йодованої солі, спостереження у сімейного лікаря. При наявності будь-якої патології щитовидної залози рекомендовано звернутися до фахівця ендокринолога з метою уточнення об’єму небхідного обстеження та лікувальної тактики. Найпоширенішими методами діагностики тиреоїдної патології є проведення УЗ-дослідження щитоподібної залози та визначення рівня гормонів.

В Закарпатській Ендоклініці є можливість отримати фахову консультацію лікарів-ендокринологів:

Олексик О.Т. – обласний ендокринолог.

Свердлюк Я.І. – ендокринолог

Тинта С.С. – ендокринолог

Качур М.М. – ендокринолог

В тому числі й обласного дитячого ендокринолога, – Горват Т.М. ,

спеціаліста з ендокринної хірургії, д.м.н., професора – Болдижар П.О.

Провести УЗ обстеження щитоподібної залози на УЗ апараті експерт класу, при необхідності у нас можна виконати пункційну біопсію вузлів ЩЗ під контролем УЗД.

Нагадуємо, що при першому зверненні до нас, Ви отримуєте БЕЗКОШТОВНО послугу Електрокардіографія, яка є одним з основних методів дослідження серця і діагностики захворювань серцево-судинної системи.

Ми гарантуємо якісне медичне обстеження, консультації провідних фахівців в обумовлені терміни, а також якісну діагностику.

Пишіть в особисті повідомлення: m.me/TranscarpathianEndoClinic
Або телефонуйте: 067 375 60 50
Повідомленням на Viber за номером: 099 268 70 28

Про Захід