Паводкова хвиля на Закарпатті: що наробила негода

Опубліковано:

Цими вихідними на Закарпатті спостерігалася хмарна погода і сильні дощі, що спричинило підвищення рівнів води у річках та формування паводкової хвилі: на Тисі та її верхніх притоках на 10–30 см, на інших річках – 0,3–1,6 м.

На річках центральної та західної частини області в другій половині 11 грудня на спаді попередньої хвилі паводка відновилося підвищення рівнів води від 1,5 до 4,0 м. Про це повідомив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

За його словами, вже надвечір неділі на більшості річок області рівні води поступово почали знижуватися, ця тенденція продовжується і в понеділок, 12 грудня. На р. Боржаві в с. В. Ремети та на р. Тисі у межах смт Вилок завершиться формування максимальних рівнів води. Однак зростатиме й надалі рівень води на річках Тиса та Латориця поблизу м. Чоп через добігання паводкової хвилі з верхів’їв.

«У зв’язку з інтенсивними опадами відбулося підтоплення сільськогосподарських угідь у 4 районах області (Ужгородському, Берегівському, Хустському, Мукачівському). Через негоду було також знеструмлено кілька населених пунктів, однак після ремонтних робіт електропостачання вдалося відновити.

Підтопило ділянку автомобільної дороги Великі Ком’яти – Вилок протяжністю близько 200 м. Тут проїзд частково можливий для автомобілів підвищеної прохідності, встановлено знаки між населеними пунктами Великі Ком’яти – Шаланки», – зазначив Мирослав Білецький.

Для виконання робіт із ліквідації наслідків підтоплень залучено підрозділи ГУ ДСНС України у Закарпатській області, підрозділи БУВР Тиси, комунальні служби та підрядні організації з обслуговування доріг.

Роботи тривають. Інформацію щодо підтоплень уточнюють.

Про Захід