Як на Закарпатті відзначать річницю Карпатської України (Анонс)

Опубліковано:

 15 березня 2015 року виповнюється 76-а річниця з дня проголошення незалежності Карпатської України.

В складних для України умовах, коли Закарпаття накрила хвиля солдатських смертей і поховань, відзначення річниці створення Карпатської України пройде в поминальній тиші.

15-го березня о 17-й годині в м.Ужгород відбудеться покладання свічок пам'яті та квітів до пам'ятника Президенту Карпатської України Августину Волошину на Студентській набережній, після чого мовчазною ходою учасники поминання пройдуть до могил закарпатських героїв-січовиків, які поховані на кладовищі на вул. Капушанській, де також відбудеться мітинг-реквієм, запалення свічок та покладання квітів.

Того ж дня “Карпатська Січ” проведе ряд заходів в нашій області:

м. Хуст :

– похід на Замкову гору, покладання квітів до пам'ятника воїнам Карпатської Січі;

– покладання квітів до будинку Карпатської Січі;

– Красне Поле. Покладання квітів до меморіального комплексу на місці найвідчайдушнішого бою загонів Карпатської Січі з мадярською ордою.

Іршавський район :

– с.Білки – покладання квітів на могили чотирьох січовиків.

с.Чинадієво, Мукачівський район :

– покладання квітів до могили січовика Михайла Петричка.

м.Ужгород та район :

– с. Доманинці – покладання квітів на могилу січовиків;

– с. Оріховиця – покладання квітів до пам'ятного хреста поблизу місця розстрілу трьох карпатських січовиків;

– набережна Незалежності – покладання квітів до пам'ятника президенту Карпатської України Августину Волошину.

76-ть років тому Закарпаття констатувало : ми – українці і майбутнє наше – в складі Української держави. Кілька тисяч патріотів, юнаків і дівчат, з гордо піднятою головою стали на шляху в рази чисельнішої армії угорського окупанта. Цього дня вони показала всю міць, силу, загартованість українського духу, який до останнього подиху готовий боротися за предків, сучасників і нащадків.

Сьогодні наступники цих січовиків і самі змушені брати в руки зброю та захищати мир і спокій своїх родин на Східній Україні. Основний склад ЗОГО “Карпатська Січ” наразі перебуває на фронті, ще частина – активно займається волонтерською діяльністю. Всіма силами ми стараємось бути гідними своїх попередників та довести, що вони віддали свої життя не дарма. Що на їх прикладі виросли гідні сини своєї Батьківщини.


Про Захід