Як ужгородські студенти в бібліотеці бомбосховище знайшли (Фото)

Опубліковано:

 19 лютого учасники літературного клубу “Читаємо разом” побували на екскурсії в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка. Під час двогодинної розваги студенти блукали лабіринтами книгозбірні, побували в бомбосховищі та дізналися купу цікавинок, – повідомляє Медіацентр УжНУ.

Провели захопливу екскурсію Оксана Шляхта та бібліотекарі всіх відділів, які відвідали студенти, – відділу книгозберігання, абонементу художньої літератури, каталогу, Регіонального тренінгового центру, “Вікна́ в Америку”, “Карпатики” та читального залу. Цікавою інформацією про книги, літературу та бібліотеки доповнював розмову й почесний член літклубу Олександр Гаврош.

Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка – друга за кількістю книг, у фонді якої – півмільйона найменувань. Колектив складається з 70 працівників. Книгозбірня створена у вересні 1945 року, з 1960-го розміщується в споруді на проспекті Свободи, 16, де й проводилася екскурсія.

Однією з основних цікавинок акції стала можливість поблукати лабіринтами між книжкових полиць, висота яких у деяких відділах до трьох метрів. Студенти мали змогу драбиною дістатися верхніх полиць, а де проходи дуже вузькі, бібліотекар навіть продемонструвала, як можна вилізти по шафі з книгами. Справжньою несподіванкою стала звістка про бомбосховище в підвалі книгозбірні, куди також провели молодь.

Студентам показали, як користуватися електронним каталогом, у якому можна знайти книги від 2003 року видання. Відкрили для себе також Регіональний тренінгів центр, де навчають бібліотекарів та читачів працювати з комп'ютером, а ще тут можна безкоштовно опановувати англійську мову.

Цікавинкою екскурсії стало і знайомство з проектом американського посольства “Вікно в Америку”, завдяки якому читачі бібліотеки мають змогу спілкуватися з носіями мови, переглядати фільмів англійською тощо. Цей центр при бібліотеці регулярно проводить масові заходи, зокрема, танцювальні вечори “Танцюй так, ніби ніхто не бачить”, святкування ювілею Вільяма Шекспіра із аматорським інсценуванням п'єси “Ромео і Джульєтта” та інші.

У відділі карпатки літклубівцям докладно розповіли про видання, які готує і видає бібліотека, – “Календар краєзнавчих пам'ятних дат”, анотований каталог “Книга Закарпаття”, у якій можна знайти всі назви книг, що вийшли за певний рік; щоквартальник “Закарпаття на сторінках преси”, “Книга з автографом”, де зафіксовано всі підписані авторами книги та ін.

У читальному залі показали довідкові видання, зал періодики та інтернет-центр, де є безкоштовний доступ до Мережі для читачів. А ще в цьому залі проводиться багато публічних акцій, які організовує бібліотека, – ночі в бібліотеці, швидкісні побачення, презентації, творчі вечори та інше.

Студентка українського відділення Тетяна Котлан була переповнена емоціями: “Сьогоднішній “похід” дав мені можливість дізнатися про найпотаємніші місця бібліотеки, про які я досі навіть не підозрювала, та краще пізнати те, що знала не досить добре. Здивувалася, що тут є бомбосховище, де наразі зберігаються книги. Цікаво було походити в тих місцях, де не дозволено читачам, відчути себе в ролі бібліотекаря, піднімаючись по драбині, знімаючи з верхньої полиці “Тихий Дон” Шолохова”.

Серцем бібліотеки дівчина назвала великий читальний зал. Тетяна відкрила для себе безкоштовні комп'ютерні тренінги та клуб “Вікно в Америку”, де думає підвищити і свій рівень знань з англійської.

 

 


Про Захід