У Раді зареєстрували проект, завдяки якому переселенцям можуть відшкодовувати вартість пошкодженого майна

Опубліковано:

Про це сьогодні повідомив народний депутат Валерій Пацкан. На своїй сторінці у соціальній мережі “Фейсбук” політик зазначив:

“Разом з колегами ми підготували і сьогодні зареєстрували два законопроекти: “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” та “Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” (щодо компенсації вартості пошкодженого майна внутрішньо переміщених осіб).

В першому із зазначених проектів ми пропонуємо уточнити поняття внутрішньо переміщеної особи та розширити перелік осіб, які мають право на такий правовий статус; удосконалити питання гарантій внутрішньо переміщеним особам, зокрема на створення умов для добровільного повернення таких осіб до їх покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні; спростити процедуру обліку внутрішньо переміщених осіб; уточнити повноваження державних органів щодо реєстрації місця проживання внутрішньо переміщеної особи; розширення переліку прав внутрішньо переміщеної особи тощо. Також пропонується доповнити Закон України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” новою статтею 4-1 щодо єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Крім того, законопроектом пропонується внести зміни до статті 3 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання”, щодо виключення визначення документів, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи. Таким чином цей проект Закону, у разі його прийняття, сприятиме реалізації рекомендацій, висловлених українській владі в Резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи 2028 (2015) “Гуманітарна ситуація: українські біженці і переміщені особи”.

Що стосується законопроекту “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” (щодо компенсації вартості пошкодженого майна внутрішньо переміщених осіб), то тут ми пропонуємо внести зміни до ст. 7 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, якими визначити, що право на отримання визначених чинним законодавством соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання, незалежно від перебування на обліку чи реєстрації місця проживання.

Також проектом пропонується внести зміни до ст. 9 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, якими передбачити, що у випадку завдання шкоди майну внутрішньо переміщеної особи, що було залишене нею на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснено внутрішнє переміщення у зв'язку з обставинами, визначеними у статті 1 цього Закону, вона має право на компенсацію вартості такого майна відповідно до Конституції, законів України та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Повноваження з визначення Порядку нарахування та виплати компенсації пропонується надати Кабінету Міністрів України. Цей закон, якщо його підтримають члени парламенту, набуде чинності 1 січня 2016 року”.


Про Захід