В Україну намагались ввезти товарів на суму понад 18 млн. грн. без митного оформлення

Опубліковано:

 

Прокуратура Закарпатської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому слідчим управлінням ФР ГУ ДФС у Закарпатській області за фактом умисного ухилення від сплати податку на додану вартість та ввізного мита на загальну суму майже 4 млн.грн., що призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету коштів в особливо великих розмірах.

Наразі встановлено, що 30 жовтня 2014 року на м/п “Тиса” Чопської митниці Міндоходів, прибув вантажний автомобіль з причепом під керуванням українця, в якому під час митного оформлення та проведення зважування встановлено перевищення ваги товару на понад 202 кг та виявлено наявність прихованих від митного контролю товарів (мобільні телефони, запасні частини та аксесуари до мобільних телефонів, взуття, одяг, сумки, окуляри, годинники, календарі, люстри, побутова техніка, велосипеди, запасні частини до транспортних засобів), всього понад 400 найменувань, загальною кількістю майже 250 тис.одиниць на суму понад 18 млн.грн.

Виявлені факти стали підставою для початку досудового розслідування кримінального правопорушенняз правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 212 КК України.

Довідка:
ч.3 ст.212 КК України – ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) – умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобов'язана їх сплачувати, якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах, караються штрафом від п'ятнадцяти тисяч до двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області


Про Захід