Закарпатські підприємці вестимуть бізнес у кращих умовах

Опубліковано:

Верховна рада прийняла в другому читанні та в цілому проект закону, яким передбачається спрощення умов ведення бізнесу в Україні, а також зменшення адміністративного навантаження на підприємців.

Зокрема, пропонується привести законодавство в окремих сферах у відповідність до законодавства ЄС, а саме – в агропромисловому комплексі, при провадженні господарської діяльності з виробництва та обігу органічної сільськогосподарської продукції, а також при проведенні розвідувальних робіт та робіт з об'єктами трубопровідного транспорту, спорудження нафтових і газових свердловин.
Також проектом закону пропонується передбачити скорочення термінів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Пропонується встановлення справедливої системи оплати адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та збільшення надходжень до державного бюджету за рахунок встановлення економічно обґрунтованих та соціально орієнтованих розмірів плати за адміністративні послуги, а також окремі супутні послуги.

Як зазначив заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Юрій Гузинець, в області створено 18 центрів надання адміністративних послуг: 13 у райдержадміністраціях, 5 у міськвиконкомах.

“На сьогодні, згідно з діючим Законом, строк державної реєстрації юридичної особи здійснювався упродовж трьох днів, фізичної особи-підприємця – двох днів з дати надходження документів. Згідно з новим Законом, державна реєстрація юридичної особи та фізичної особи-підприємця буде здійснюватись не пізніше наступного робочого дня з дати надходження документів для проведення державної реєстрації, а плата за надання такої послуги зменшиться” – поінформував посадовець.

“Прийняття вищезазначеного Закону України зруйнує бюрократичну систему, що стала на заваді розвитку малого та середнього підприємництва в Україні та покращить бізнес-середовище в області” – підкреслив Юрій Гузинець.

Управління інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА


Про Захід