Радник міністра юстиції: працівник територіальних органів юстиції має бути помічником, а не ворогом людям

Опубліковано:

Сьогодні, 17 лютого, в Закарпатській ОДА начальник Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області − Ігор Фартушок розповів про проведення реформ в системі органів юстиції України.

“Функції реєстраційної служби суттєво розширюються. Зокрема запроваджується система ЦНАПів, але наразі не вистачає фронт-офісів. Тому частина таких повноважень надається нотаріусам”, − відзначив керівник.

Народний депутат України Олександр Дроздик, радник міністра зауважив, що наразі в системі юстиції склалася так ситуація, що в звичайних людей є недовіра до органів держвлади, яка великим чином виправдана. Крім того. існує серйозна побутова корупція − це наша перша проблема, яку потрібно подолати. Також маємо велику бюрократію. Державні органи замість допомагати громадянам, створюють їм перепони, і роблять все для того, аби витягнути з людей чим більше грошей. Також дуже роздуті штати держорганів.

“Міністерство юстиції одне з перших розпочала процес оптимізації своєї структури. Зокрема скоротили майже на третину центрального апарат, а місцеві органи − на 20%. Одним з кроків оптимізації є передача частини функцій реєстраційної служби на місця − місцевим органам влади. Крім того, це не тільки передача функцій, але й стандартів та коштів, які отримуватимуть місцеві бюджети”, − відзначив Олександр Дроздик.

Народний депутат наголосив, що вони прагнуть, аби простий службовець територіальних органів юстиції був помічником, а не ворогом людям. Зокрема таким працівникам збільшать винагороду за їх роботу, але вони будуть змушені наддавати якісний і швидкий сервіс людям. Тобто самі буду зацікавлені, надати якомога більше послуг, аби отримати винагороду. Також була певна недовіра до інституції і через те, що на керівні посади служби не прозоро призначалися керівники. Ця система також буде якісно змінена.

Про Захід


Про Захід