В Ужгороді відбувся благодійний концерт Закарпатського народного хору (Фото)

Опубліковано:

Благодійний концерт Заслуженого академічного Закарпатського народного хору на підтримку Збройних Сил України відбувся сьогодні ввечері на площі Театральній в Ужгороді. Усі охочі могли долучитися коштами до збору на потреби 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.

Музичний подарунок для ужгородців і гостей міста творчий колектив приурочив до Дня Конституції України, який відзначатимемо завтра, 28 червня.

Знакові для української культури композиції, твори золотого фонду Закарпатського народного хору представили в сьогоднішній програмі. Зокрема, прозвучали Державний Гімн України, Гімн Європи, «Ой, у лузі червона калина», «Верховино, мати моя», «Чорні очка, як терен», «Розпрягайте, хлопці, коней», «Верховино, світку ти наш» тощо. Сольні виступи подарували, зокрема, народний артист України Петро Матій та заслужена артистка України Яна Садварій.

Як зазначила керівниця Закарпатського народного хору, заслужена працівниця культури України Наталія Петій-Потапчук, сьогоднішнім виступом колектив завершує 76-й концертний сезон, чотири місяці з якого припали на повномасштабну війну в Україні. За цей час артисти брали участь у патріотичних акціях, здійснили дві закордонні поїздки з культурно-дипломатичною місією (ще одну на запрошення Посольства України в Республіці Хорватія планують здійснити незабаром), організовували благодійні заходи, за отримані кошти зокрема придбали тепловізор для захисників.

Особливо щемливою для колективу, як поділилася пані Наталія, стала участь у сьогоднішньому концерті артистки Закарпатського народного хору Тімеї Фабіан, яка зараз служить у Збройних Силах України та приїхала просто з передової.

Про Захід