Культура

У мукачівському «Паланку» презентували новий музей (Фото)

В Мукачеві вчора відкрили музей авторських робіт Володимира Микити. Для музею відведено аж 9 (!) залів Мукачівського історичного музею, також видано спеціально каталог, інформує пресслужба міськради.

Тут  представлено майже сотня полотен художника, які він створив у різні роки. Музей працюватиме в будівлі замку «Паланок», на другому поверсі  Верхнього двору.

 Володимир Микита – класик закарпатського живопису. В академіка чимало нагород, серед яких і ордени Ярослава Мудрого, він лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая й А. Ерделі, Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Його роботи виставлялися у 17-ти країнах світу. І нині його полотна можна побачити у 34-х музеях по всьому світу. Про його творчість можна прочитати майже в 300 публікаціях. Тепер Закарпаття матиме свій музей авторських робіт Володимира Микити.

 «Подія яскрава, як і сам художник. Він дуже виразний закарпатський живописець, і він – Микита. Його роботи унікальні, і нині доступні для широкого кола», – прокоментував подію президент Національної Академії мистецтв України Андрій Чебикін.

Голова Національної спілки художників України Володимир Чепелик,  звертаючись до академіка Володимира Микита мовив: «Ви і є Закарпаття. Дух Ваших робіт передає весь колорит цього прекрасного краю. І це унікальний випадок, коли  на теренах країни, що влада міста надала можливість для створення художнику музею».

Сам академік каже, що для нього і приємно, і за честь виставляти твори в древньому «Паланку», на його батьківщині.

«Вже давно прийшла думка зібрати твори в одному місці, адже наразі їх чимало по всьому світі. Дуже хотілося, щоб вони були доступними для рідних закарпатців», – зазначив митець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + = 18