Відео Культура

“Карнавал культур- 2019”: українська першість за кращий національний костюм (Відео)

Український національний одяг відомий у всьому світі своєю ошатністю та різнобарв’ям. Цьогоріч наша команда вдруге заявила про себе на «Карнавалі культур» у Берліні, де посіла перше місце за кращий костюм.

Катерина РІТЦ-РАКУЛ, засновниця ГО Kul’tura

Колись Україна там уже була давно. Таке я чула, але на власні очі не бачила. Наша група Kul’tura робить його другий рік поспіль, тому що нам запропонували минулого року, чи ми не хочемо організувати участь Україні у фестивалі Карнавал культур і ми погодилися.

Костюми збирали самі учасники з різних куточків України окремими елементами, а на фестивалі складали з них цілісний образ.

Катерина РІТЦ-РАКУЛ, засновниця ГО Kul’tura

Костюми збиралися по всій Україні та по всій Німеччині. У нас за костюми відповідали багато учасників. Вони збирали по людях, і я також, запитували. Потім це звезли в одне місце і Наталія Литовська відповідала за те, аби ці всі костюми скомпонувати з різних шматочків у кожний окремий цілий ансамбль.

«Карнавал культур» – вуличний захід, організований у районі Кройцберг, де цьогоріч 4000 учасників із 76 груп презентували особливості своєї національної самобутності. Від України було близько 50 представників та танцювальний колектив із міста Мюнхен. Більшість учасників – студенти та сім’ї з дітьми.

Дар’я ЛАЗАРЄВА, координатор української групи «Карнавалу культур – 2019»

Минулого року я брала участь як учасник та як організатор сама, а в цьому році вже приєдналася вся сім’я – мої діти були учасниками в основній ході. Ще приєднався чоловік на останньому етапі організації та наша свекруха.

«Карнавал культур» почали проводити ще з 90-х, у районі, де проживають представники різних національностей. Основною початковою метою була боротьба проти расизму. Українські учасники кажуть: берлінці оцінили старання і тепло прийняли нашу культуру.

Дар’я ЛАЗАРЄВА, координатор української групи «Карнавалу культур – 2019»

За моїм сприйняттям, ми були прийняті дуже тепло. Та і сам Берлін настільки лояльний та відкритий для всіх. «Карнавал культур» створений для обміну культурою. Ми можемо розмовляти на її мові і нам не обов’язково знати мову як таку. Ми разом, ми приєднуємося і ця комунікація можлива. 

Між собою організатори обговорюють недоліки та шляхи їхнього виправлення. Проте всі щасливі та вже зараз починають планування підготовки до наступного карнавалу. Обіцяють ще більше костюмів, учасників та особливих родзинок.

Деталі у відео УжІнформ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 1 =