Українським суддям не подобається, як їх збираються люструвати

Опубліковано:





Судді вирішили боротися за своє право лишатися на посадах, стверджують, що нещодавно прийнятий закон України “Про очищення влади” впливає на їхню незалежність, а окремі пункти закону порушують Конституцію України. При цьому судді погоджуються з необхідністю проведення люстрації, але наполягають, що все повинно відбуватися в рамках закону.

Сьогодні на пленумі Верховного суду України 27 суддів із 43 (15 були проти) ухвалили рішення звернутися до Конституційного суду України щодо відповідності головного закону України п.6 ч.1, п.2 ч.2, п.13 ч.2, а також ч.3 ст.3 Закону України від 16 вересня “Про очищення влади”.

Зокрема, як повідомив голова ВСУ Ярослав Романюк, неконституційним пленум повважав норму закону щодо звільнення суддів, які під час Майдану надавали дозвіл на арешт активістів акцій протесту в Києві. ВСУ вважає, що кожен такий випадок повинен розглядатися окремо.

Крім того, ці судді й так підпадають під звільнення згідно з прийнятим раніше Законом “Про відновлення довіри до судової системи”, тому вони можуть понести подвійну кару, що є порушенням прав.

Не сподобалася ВСУ й норма, згідно з якою повинні бути звільнені члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації та Вищої ради юстиції, які продовжували працювати й не звільнилися під час акцій протесту.

ВСУ звернувся до КС з проханням розглянути звернення невідкладно, а також звернувся до Президента Порошенка з проханням внести до Закону “Про очищення влади” необхідні зміни.

За матеріалами УНІАН 


Про Захід