В Ужгороді влада дозволяє покращувати місто не всім (Фото)

Опубліковано:

 В обласному центрі Закарпаття розмалювали каналізаційні люки для того, аби додати барв міським вулицям і убезпечити їх від крадіїв металу. Про це сьогодні, 30 жовтня, повідомила у мережі фейсбук член громадської асамблеї Ужгорода Рената Протасова.

Проте, як виявилося, з аналогічною ідеєю до міської ради ще раніше звернулися члени ГО “Фундація Регіональних Ініціатив”, але місяць чекали на згоду, і в результаті отримали дозвіл розмалювати аж… 4 люки.
Громадська активістка Юлія Дуб обурюється на свої сторінці у мережі фейсбук: “Та скільки можна красти чужі проекти?! Такі штуки у мене викликають тільки мати і бажання розігнати цю довбану асамблею, яка сама нічого не продукує, а тільки бере чужі проекти, які активісти приносять у міськраду і перед ними реалізовує.

Пояснюю… Пам'ятаєте історію з малюнком “мецената” Ковача в Пасажі? Так-от, за місяць до того ФРІшники носили в міськраду проект, де просили їм дозволити намалювати на стіні в Пасажі панораму міста, яка проходить через всі пори року. В міській архітектурі фрішникам сказали, що це занадто реалістично і ще якісь там дурниці. А через місяць там з'являється ведмедик на велосипеді і підпис про Ковача.
25 вересня в міську архітектуру ФРІшники принесли новий проект − 10 ескізів для люків. Ескізи ручної роботи, мотив: вишиванки, національна символіка… Місяць бюрократичного футболу… Коли проект дійшов до виконкому, то ФРІшникам дозволили розмалювати тільки 4 (!!!!) люки. А сьогодні якась “асамблея” – маладци!

Я не проти, що зробили, щось для міста, але просто це вже дістало!!! Одні хочуть робити чесно, чекають на затвердження проектів місяць і отримують відмову, а інші потім нагло тирять ці ідеї і приписують все собі….”

Зі слів Юлії Дуб, це вже другий арт-проект фрішника Михайла Фазана, який “забуксували у міськраді”. Хлопець теж неприємно здивований: “Просто ті ескізи для люків, які ми подавали в міськраду, реально крутіші, ніж тут на фото. Та і нехай малюють, але чому нас футболять, а іншим просто дозволяють. Чи не дозволяють, а це самовільна ініціатива, несанкціонована виконкомом? Тоді ми теж манали щось узгоджувати. Вже місяць чекали, і толку”.

І справді не зрозуміло чим керувалися у виконкомі під час прийняття цього рішення. Адже замість консолідації активних сил міста, на рівному місці зпродукували конфлікт між ініціативною молоддю, який навряд чи додасть ентузіазму охочим працювати на користь міста.

Про Захід

 


Про Захід