Представники УжНУ вибороли 8 золотих медалей Чемпіонату України з паверліфтингу

Опубліковано:

У спортивному комплексі Мукачівської ДЮСШ відбулися чемпіонати України з паверліфтингу з жиму лежачи й класичного жиму лежачи серед чоловіків і жінок, юніорів і юніорок, юнаків і дівчат, у яких узяли участь понад 200 атлетів з 18 областей нашої держави, міст Києва і Севастополя. У складі збірної команди нашої області найкраще виступили представники УжНУ – вихованці старшого викладача загальноуніверситетської кафедри фізичного виховання Андрія Федорішка, котрі вибороли вісім золотих медалей з дев'яти, здобутих закарпатцями, – повідомляє Медіацентр УжНУ.

У змаганнях з жиму лежачи, де проходив відбір на чемпіонати світу та Європи найкращі, результати показали студент математичного факультету Євген Криса та член університетського спортклубу Олександр Шляхта, котрі стали чемпіонами у ваговій категорії до 74 кг серед юніорів і чоловіків відповідно. Євген у першому підході підняв 200 кг, що вище за норматив майстра спорту і, випередивши срібного призера на 25 кг, замахнувся на власний юніорський рекорд країни – 218 кг, який поки що підкорити не вдалося.
Найзапеклішу боротьбу за “золото” довелося витримати Олександру, котрий успішно виконав усі три спроби. Він стартував з 212,5 кг, які торік принесли йому перше звання чемпіона України, але нині цього вистачило б лише для “бронзи”, адже й суперники за рік додали у силі. У другому підході атлет подолав 220 кг, що дорівнює нормативу майстра спорту міжнародного класу, а у третьому – підкорив чемпіонські 225 кг.

Серед юнаків чемпіоном у ваговій категорії до 105 кг став студент факультету іноземної філології Максиміліан Лабінський, котрий з результатом 160 кг випередив срібного призера на 70 кг! За підсумками турніру Олександр Шляхта і Євген Криса вибороли право представляти нашу країну на чемпіонатах світу та Європи, що пройдуть відповідно у Швеції (травень) і Чехії (серпень).

Через два дні наші силачі на цьому ж помості взяли участь у чемпіонаті України з класичного жиму лежачи, в якому спортсмени змагалися без використання спеціального екіпірування.

Серед жінок вперше чемпіонкою країни стала студентка факультету іноземної філології Надія Дьолог, а серед дівчат – студентка факультету суспільних наук Вілія Палагусинець, котра півтора місяці тому вже здобула такий самий титул у триборстві.

Максиміліан Лабінський цього разу виступив у категорії до 120 кг і здобув друге юнацьке “золото”, а Євген Криса, на якому позначилася втома попереднього виступу зі штурмом рекордів, виборов юніорське “срібло”, трохи поступившись представникові Харківщини, котрий змагався лише у “класичному” турнірі.

Золоту ж крапку у тріумфальному виступі наших силачів поставили члени спортивного клубу УжНУ Максим Офіцинський і Олександр Шляхта, яким не було рівних у ваговій категорії до 74 кг серед юнаків і чоловіків відповідно.

Додамо ще, що на урочистій церемонії нагородження найкращим закарпатським паверліфтерам – Єлизаветі Рижак (Бан), котра є нашою випускницею й на цих змаганнях була суддею, і Євгену Крисі – було вручено сертифікати Федерації паверліфтингу України за встановлені ними в минулі роки рекорди країни.