Тересвянську школу, що на Тячівщині, тепер обігріває нова економна котельня

Опубліковано:

Запуск новозбудованої котельні у ЗОШ І-ІІІ ступенів в селищі Тересва проконтролював голова Закарпатської ОДА Василь Губаль під час робочої поїздки на Тячівщину, – інформує прес-служба Закарпатської ОДА.

Котельня споруджена у рамках обласної програми енергоощадження й енергозаміщення та дозволяє перевести опалення школи (а заклад – доволі великий, адже розрахований на понад тисячу учнів) з газу на тверде паливо та використовувати як енергоносій місцевий продукт – паливні брикети, які виготовляють ту же, у районі.

 

Як зазначили в школі, вже під час пробного запуску відчули, що нові котли допомагають досягти вищої і стабільнішої температури. Йдеться про твердопаливні котли піролізного типу, які мають високий коефіцієнт корисної дії та зручні у використанні – утворюється мала кількість сажі та золи, і сама котельня завдяки застосуванню брикетів чиста й незахаращена. Важлива й економія – вона вже за першими підрахунками дасть заощадження в сумі сто тисяч гривень за опалювальний сезон.

Відмова від використання газу для опалення в бюджетних установах є реальним кроком до енергонезалежності краю – наголошує керівник області. Василь Губаль акцентує як на комфорті, який забезпечує нове опалення в школі, так і на тому, що замість газу використовуються виготовлені на Тячівщині брикети. “Оглянувши і цю котельню, я ще раз переконався, що ми йдемо правильним шляхом щодо енергозаміщення. Рухаємося далі!”, – сказав Василь Губаль.

Довідково: У 2014 році Закарпаттю виділено субвенцію з державного бюджету у сумі 14 мільйонів 603 тисячі гривень. Кошти субвенції були розподілені між районами і містами області рівномірно, для здійснення заходів з енергозаміщення та енергозбереження, а саме облаштування твердопаливних котелень, які дозволяють позбутися використання газу для опалення. У 24 з 32 бюджетних установ області, які підпадають під дію програми, вже завершено роботи зі встановлення твердопаливних котлів та проведено їх запуск. У 2015 році для реалізації Програми обласною радою виділено 39 мільйонів гривень, за які планується перевести на альтернативні види палива 93 котельні бюджетних установ області.


Про Захід