Закарпатець відрізав собі частину обличчя (Фото 18+)

Опубліковано:

В опіковому відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака успішно провели операцію з реплантації відірваної частини обличчя.

Чоловік з Мукачівщини під час роботи з болгаркою відрізав собі шматок обличчя, ніс, губу, частину щоки зліва та права. З важкими травмами він був госпіталізований до Закарпатської обласної клінічної лікарні.

«Нам зателефонували колеги з Мукачева, повідомивши, що до них «швидкою допомогою» був доставлений пацієнт з села Павшино Мукачівського району, – розповідає завідувач опікового відділення Закарпатської обласної лікарні ім.А.Новака Андрій Погоріляк. – Колеги скинули нам фотографії травми, ми побачили їх і дали добро, щоб його транспортували в опікове відділення обласної лікарні. Пацієнта доставили до нас протягом години. Під час цього часу ми підготували операційну, оперативно сформували бригаду лікарів у складі хірургів – Андрія Погоріляка та Ростислава Кучінки. Також були залучені для консультацій колеги з щелепно-лицьової хірургії – Олег Лесів та Мирослав Попович».

За словами Андрія Погоріляка, операція тривала близько двох з половиною годин.

«Під час операції були сформовані носові ходи, місце-ложе, трансплантат-ніс,  частина верхньої губи, частина шкіри щоки, відновлено кровообіг і пришито цей трансплантат на місце. Під час післяопераційного періоду ускладнень не було, відірваний ніс гарно прижився з частиною шкіри. Хворий самостійно дихає, готується до виписки. Ми, як хірурги, дуже задоволені цим результатом», – зазначає Андрій Йосипович.

Лікарі зізнаються: враховуючи важкість травми і об’єм дефектів, а це обличчя, ніс, могла виникнути небезпека відторгнення реплантованої ділянки і пацієнт в майбутньому потребував би багатоетапних оперативних  пластичних операцій по відновлення зовнішнього носа і зовнішнього дефекту м’яких тканин обличчя.

«Але зараз пацієнт виглядає практично так, як був до отримання травми та наступного оперативного втручання», – резюмує Андрій Погоріляк.

У Закарпатській обласній клінічній лікарні імені Андрія Новака вкотре закликають громадян дотримуватися правил техніки безпеки під час роботи з різним обладнанням, щоб уберегтися від непередбачених наслідків.

Про Захід