Забезпечення інсуліном пацієнтів на цукровий діабет є важливою частиною успішної реформи охорони здоров’я

Опубліковано:

Важливість забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів на цукровий діабет (ЦД) є стратегічно-важливою частиною успішної реформи в охороні здоров’я.

Саме лікарі-ендокринологи ще з 2016 року були безпосередньо долучені до одного з перших успішних етапів реформи, а саме – реалізації «Пілотного проекту реімбурсаціі інсулінів».

Ще в 2017 році був створений перший єдиний електронний реєстр інсулінозалежних хворих, за допомогою якого у квітні того ж року стартувала виписка електронних рецептів на препарати інсулінів, які відшкодовувалися в аптеці. Дана реформа дозволила відійти від тендерних закупівель та розподілів препаратів інсулінів, зробила процес виписки препаратів більш раціональним і прозорим. Той етап був підготовчий до наступного подальшого реформування, яке затрималося аж до цього часу.

Однак, вже з 1 жовтня 2021 року очікується наступний етап реформування проекту реімбурсаціі інсулінів, а саме, перехід до відшкодування вартості препаратів інсулінів через Національну службу здоров’я Украіни( НСЗУ) , відповідно до порядку, реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення в 2-4 кв. 2021 року.

Що це значить для пацієнтів з з інсулінозалежних ЦД?

Тепер ви зможете отримувати рецепти на препарати інсуліну не лише у ендокринологів, але і безпосередньо у своїх сімейних лікарів. Лікар ендокринолог, якого ви зможете обрати для себе самостійно, як і сімейного лікаря, складатиме для вас індивідуальний комплексний план лікування, який реалізовуватиме спільно з вашим сімейним лікарем. Відшкодування вартості буде здійснювати НСЗУ, що повинно зменшити ризики недофінансування та сприяти раціональному використанню коштів.

Що це значить для сімейних лікарів і лікарів ендокринологів?

Лікарі повинні навчитися співпрацювати в інтересах наших пацієнтів, адже створення електронного плану лікування – завдання ендокринологів, однак реалізація плану, виписка рецептів , контроль моніторування пацієнта – завдання сімейного лікаря.

Чи буде успішним цей перехід?

Все залежить від лікарів!

З 1 липня стало можливим ведення медичних записів щодо плану лікування таких пацієнтів та реєстрація їх у електронній системі ( EСОЗ).

Для лікарів ендокринологів надзвичайно важливим є пройти навчання роботі з новими електронними інструментами, які будуть запроваджені в програмі реімбурсаціі і розпочати створювати плани лікування без якого не буде можливим створення рецептів на інсулін і десмопресин сімейними лікарями.
Функціонал «плану лікування» розроблений та запроваджений для ведення пацієнтів які потребують комплексних призначень і тривалого лікування.

Команда НСЗУ підготувала «Ведення медичних записів пацієнтів з діабетом на амбулаторному рівні».

Важливо заздалегідь сформувати розуміння процесу і основних вимог до коректрного ведення електронних медичних записів при веденні пацієнтів з ЦД, а також розуміти як налагодити маршрут пацієнтів, хворих на ЦД, взаємодію лікарів первинної і спеціалізованої медичноі допомоги задля ефективного супроводу та лікування таких хворих!

Готуватися до цих змін потрібно заздалегідь, аби уникнути затримок і проблем з 01.10.2021!

Тож реєструйтеся на навчання за посиланням.

P.s. Минулого тижня чергова цільова державна субвенція на препарати інсуліну та десмопресин в розмірі 12,5 млн грн була розподілена між територіальними громадами, відповідно до кількості проживаючих на її території пацієнтів. Таке фінансування проекту реімбурсаціі інсулінів з державного бюджету надходить по усій країні пропорційно до кількості хворих. Однак розмір цього централізованого фінансування становить лише 60% потреби, тому!!!, для повноцінного 100% забезпечення пацієнтів з цукровим діабетом препаратами інсуліну потрібне співфінансування зі сторони територіальних громад.» – звертається на своїй сторінці Олексик Ольга Томівна – генеральний директор ТзОВ «Закарпатська Ендоклініка», лікар ендокринолог вищої кваліфікаційної категорії , к.мед.н., обласний позаштатний ендокринолог ДОЗ

Про Захід