Виставку українських поштових марок та конвертів представили в Ужгороді (Фото)

Опубліковано:

Поштова марка є документом, який підтверджує оплату поштового відправлення. Але крім того, марки є свого роду вагомим атрибутом державності і виконують функцію культурної дипломатії: популяризують державу, на маленьких клаптиках паперу розповідають про її історію та здобутки. Також вони слугують своєрідним маркером подій, фіксуючи їх на сторінках історичної пам’яті.

Перша поштова марка була випущена у Великобританії у травні 1840 р. На українських землях вони з’явилися в 1850 р. (австрійські володіння) та 1857 р. (підросійські території).

Свої поштові марки в Україні вперше з’явилися в часи створення незалежної Української держави 1918 року. Та після виходу в 1923 р. марки УРСР із написом «Допомога голодуючим» Україна перестала випускати власні поштові марки. Лише з 1992 р. відновився їх друк.

За роки, що минули з початку незалежної поштової історії нашої країни, було випущено сотні марок та поштових листівок. Вони присвячені відзначенню важливих моментів, увіковіченню пам’яті видатних особистостей, популяризації чарівних куточків України та її культури й традицій.

До відзначення Дня незалежності України було підготовлено виставку поштових марок та конвертів, які відображають усю красу і велич нашої держави. Всього представлено понад 100 експонатів, більшість із яких – із фондових зібрань музею. Частину надав із власної колекції філателіст Володимир Бубняк, музейний співробітник. До речі, він також продемонстрував присутнім на відкритті виставки нові поштові марки та конверт першого дня, випущені до 32 річниці незалежності України. Спецпогашення відбулося у головному відділенні «Укрпошти» на площі Поштовій в Ужгороді.

Виставка складається із трьох стендів, кожен з яких присвячений певній тематиці. Центральних стенд демонструє поштові марки та конверти, на яких зображено державні символи України (Герб, Прапор та Гімн), офіційні символи Президента України, перші марки, випущені до Дня незалежності, а також постаті минулого й сучасного, які відзначилися у боротьбі за волю України. Ліворуч від цього стенду – наступний, на якому розташовані ті марки й конверти, які увічнюють культурних, релігійних, громадських та державних діячів України.

Представлені тут експонати також ілюструють віхи української історії. Деякі з поштових марок та конвертів, що демонструються на виставці, присвячені українській матеріальній культурі, до прикладу, традиційному народному одягу. Третій стенд, що знаходиться справа від центрального, демонструє усе багатство й природне різноманіття України, зображене на марках і конвертах. Тут також показано святкові поштові марки та конверти, які було випущено з нагоди Великодня, Різдва Христового чи Нового Року.

Не оминули своєю увагою і українські промисли та культуру. Їх добре ілюструють ті марки й конверти, які присвячені виноробству, гончарству, музеям та їх зібранням тощо.Виставкою «Вільні, незламні, непереможні» шануємо українців, які для всього світу стали справжніми героями, шануємо нашу історію, культуру, традиції і вкотре доводимо, що нам є чим пишатися і про що пам’ятати.

Василина Палинчак-Кутузова, провідний науковий співробітниквідділу історії та краєзнавства

Про Захід