Волонтеріат УжНУ святкує другу річницю

Опубліковано:

5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера. Саме в цей день у 2018 році з ініціативи Ресурсного центру зі сталого розвитку УжНУ було створено Волонтеріат УжНУ.

За два роки діяльності цієї неформальної спільноти було проведено більше тридцяти заходів різного рівня із залученням всіх категорій працівників та студентів УжНУ.

2020 рік пройшов по особливому і це відобразилося й на діяльності Волонтеріату УжНУ. Одним з головних напрямків роботи стала підтримка тих хто бореться з COVID-19.

Насамперед, ще на весні 2020 року була проведена акція «Своїх не кидаємо» на підтримку 24 студентів-медиків та інтернів-ужнівців, що боролися з COVID-19. Зокрема, вони працювали у КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» та в Закарпатській обласній клінічній лікарні ім. А. Новака. Цим молодим медикам волонтери підготували невеличкі подарунки. Так, кожен отримав кілька якісних респіраторів, блокнотик та флешку , а ще – сертифікати на безкоштовні відвідування басейну УжНУ та фітнес-центру Viper Gym. Навесні представники волонтеріату долучилися до загальноміського руху «Взаємодопомога Ужгород», які забезпечили більше тисячі потребуючих сімей продуктовими наборами. Деталі за посиланням.

Нещодавно волонтери разом з Асоціацією випускників-економістів вирішили допомогти лікарням, а саме – закупити кисневий концентратор, потреба в яких щодня зростає. Необхідну суму вдалося зібрати менш ніж за три дні. Наразі триває процес закупки та передачі в одну з лікарень Ужгорода.

Незважаючи на майже весь рік онлайн, все ж вдалося провести й один масштабний захід разом з багатьма іншими ужнівцями, закарпатцями та українцями. Мова йде про акцію “Озеленення України” та встановлення рекорду України по висадці – 1 млн.дерев за добу. Детальніше за посиланням.

Згадані заходи лише частина тих, які здійснювалися волонтерами на допомогу людям, природі та тваринам. За поточними подіями можна стежити на сторінці у Фейсбуці.

4 грудня з нагоди другої річниці та Міжнародного дня волонетра, Волонетріат УжНУ разом з Ужгородською молодіжною радою ініціювали проведення онлайн семінару між різними громадськими організаціями та волонтерськими ініціативами міста Ужгорода та Закарпаття. Подія об’єднала представників більшості провідних громадських організацій краю. Зокрема, в обговоренні взяли участь: Власта Рейпаші (Рух боротьби з ковідом); Тетяна Гимон (Рух підтримки військових); Олександр Холод (військовий капелан); Анжела Бабкіна (радниця з питань ВПО ГО “Закарпаття-Донбас”); Тетяна Дербаль (Допомога мамам); Людмила Лівак (керівниця з розвитку осередків Пласту у Закарпатській області), а також Наталія Данильченко (ГО “Барбос”); Тетяна Гичка (Закарпатський осередок “Будуємо Україну разом), Тетяна Ігнатьо (ГО “Справа Кольпінгу в Україні” в Ужгороді); Марина Сташина-Неймет (ГО “Наше місто – рідний дім”), Олена Біланіна (Ужгородська молодіжна рада).

Модератором події була Ганна Мелеганич – координаторки Волонтеріату УжНУ. На зустрічі обговорили:

  • системні труднощі, з якими зіштовхуються волонтери та громадські організації при роботі з ними;
  • формування дорожньої карти розвитку волонтерського руху в Ужгороді на 2021 рік;
  • розробка механізмів підтримки діючих волонтерів та залучення нових.

Кожен охочий може прослухати запис зустрічі за посиланням.

Більш детально дізнатися про актуальні події з життя волонетрів УжНУ можна за посиланням на святковий радіоефір за участі Крістіни Товт та Ані Анрусяк.

Якщо Ви бажаєте долучитися до діяльності Волонтреіату УжНУ, то просимо заповнити анкету.

Завжди будемо раді новим ідеям та учасникам спільноти.

УжНУ

Про Захід