В Ужгороді запрацював Центр розвитку польсько-української культури

Опубліковано:

Центр розвитку польсько-української культури, створений у рамках грантового проєкту Європейського Союзу «Дві культури, одна Європа», презентували сьогодні в Ужгороді.

Міжнародна зустріч «Спільна історико-культурна спадщина українсько-польського прикордоння» в рамках цього проєкту за Програмою транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» відбулася в приміщенні Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв, де й знаходиться новостворений центр.

Окрім обговорення напрацювань і планів, презентували й резюме «Стратегії спільної промоції та збереження культурно-історичної спадщини Закарпатської області України і Люблінського воєводства у Республіці Польща на 2020-2025 роки». Проєкт реалізовується, зокрема, за підтримки асоціації «Інститут пам’яті та спадщини транскордоння», Міжнародного центру транскордонної співпраці.

У дводенній програмі міжнародної зустрічі – ознайомлення та огляд об’єктів історико-культурної спадщини на території Закарпаття, що межує з Польщею; презентація результатів проєкту «Дві культури, одна Європа» (зокрема, збереження історико-культурної спадщини Закарпаття та Люблінщини, кулінарні традиції – особливості створення крафтових вин та сирів); обговорення перспектив подальшого розвитку співпраці.
Проєкт також передбачає створення мультмедійних коміксів про історію замків Люблінського воєводства та Закарпатської області; мультимедійний путівник об’єктами історико-культурної спадщини двох регіонів тощо.

Пресслужба Ужгородської міської ради

Про Захід