В Ужгороді відбудеться презентація антології малої прози “Шлях (до) ромів”

Опубліковано:

Нещодавно у видавництві «Видавництво» вийшла друком довгоочікувана книга «Шлях (до) ромів», яка є антологією малої прози українських авторів, в тому числі ромського походження.

Під палітуркою читач знайде 19 прозових текстів про співжиття в полікультурній громаді, згуртованість, взаємоповагу й толерантність. «Шлях (до) ромів» — це історії, що покликані руйнувати стереотипне бачення ромської громади.

Авторами антології стали відомі українські письменники, перекладачі, поети, журналісти, громадські діячі з різних куточків України: Любов Базь, Микола Бурмек-Дюрі, Катерина Гладка, Любов Єремічева, Альона Казанська, Ростислав Кузик, Андрій Любка, Олена Марчук, Ольга Мацо, Єва Райська, Петро Русанєнко, Каріна Санлайф, Люба-Параскевія Стринадюк, Андрій Тужиков, Анастасія Холявка, Андрій (Банди) Шолтес, Любов Якимчук та Ірена Яніцька.

В Ужгородській презентації візьмуть участь письменники, автори антології:

  • Микола Бурмек-Дюрі (Виноградів);
  • Андрій Любка (Ужгород);
  • Ольга Мацо (Ужгород/Одеса);
  • Андрій (Банди) Шолтес (Ужгород)
  • художник, ілюстратор збірки – Тиберій Йонаш (Мукачево).

До презентації також долучаться: директор Ромської програми Міжнародного фонду «Відродження» Сергій Пономарьов та упорядник видання, історик і публіцист Роман Кабачій.

Під час розмови буде порушено тему співжиття ромів серед інших громад у суспільстві, взаємних стереотипів та переосмислення цих питань у творчості письменників, публіцистів, художників. Автори антології поділяться враженнями з процесу підготовки видання та власним баченням результатів спільної роботи. 

Перша презентація книги «Шлях (до) ромів» відбулася в Києві в кінці листопада 2020 р. у Національному музеї Тараса Шевченка.

Коли: 4 березня 2021 р. – 19:00

Де: Кафе-музей «Під замком» (Снек)Про Захід