УжНУ долучився до Міжнародного тижня віртуальної мобільності Erasmus+

Опубліковано:

Міжнародний академічний обмін триває. Однак Еразмус+ як і ряд інших програм  академічної мобільності цього року, у зв’язку з пандемією COVID-19, знайшла нові форми. Нещодавно наш добрий партнер – Університет м. Пітешті (Румунія) запросив викладачів Ужгородського національного університету до участі в першому Віртуальному тижні міжнародної мобільності в рамках програми Erasmus+.

Спочатку передбачалося, що «Тиждень міжнародної мобільності» відбудеться в реальному часі за особистої зустрічі всіх учасників на базі Університету в м. Пітешті. Однак, життя внесло свої корективи. Враховуючи нестабільність ситуації та численні карантинні обмеження, «Тиждень міжнародної мобільності» перетворився у масштабну віртуальну подію за участі представників різних університетів Білорусі, Узбекистану, Індії, Єгипту, Грузії, Албанії, Ірану, Молдови та Азербайджану.

Цьогорічний «Тиждень міжнародної мобільності» був присвячений віртуальному обміну для інновацій в освіті та академічній мобільності студентів та викладачів в умовах пандемії. Учасники обговорили можливості та проблеми, пов’язані з віртуальним обміном, поділились досвідом та найкращими практиками. Враження наших викладачів надзвичайно яскраві та різноманітні.

Тарас Дацьо – старший викладач кафедри класичних мов та румунської філології, факультет іноземної філології

«Розпочався  тиждень  з вітального слова проф. Думітру КІРЛЕШАН, ректора Університету Пітешті та Кармен-Андреа БУРЧЕА, співробітник відділу міжнародних зв’язків. У дружній та теплій атмосфері відбулося знайомство між собою учасників стажування у кількості 86 представників вишів України, Румунії , Білорусії, Молдови, Росії, Єгипту Вірменії, Азербайджану, Туреччини Грузії, Китаю, інших країн. Відкрити для себе університет Пітешті допомогла Коріна-Амелія ГЕОРГЕСКУ, проректор з міжнародних відносин, яка розповіла дуже багато цікавого про повіт Арджеш та зокрема про здобутки університету.  Було багато цікавої та корисної інформації щодо сьогодення та перспектив програми мобільності Erasmus+.

Тема моєї лекції «Особливості народного костюма Закарпаття. Етнічна приналежність та ідентичність в умовах глобалізації» найкращим чином вписалася в дружню атмосферу онлайн заходу.»

Ганна Мелеганич – кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, факультету історії та міжнародних відносин, директор Центру сталого розвитку УжНУ 

«Дуже цікавий та незвичний досвід. Це надзвичайно корисна та захоплива мобільність через те, що організаторами була складена цікава та насичена  програма, а учасники мобільності були більше ніж з  15 країн різних куточків світу. Це відчувалося навіть у тому, що коли у нас була 9 годину ранку, то в деяких це була 2 година по обіду. Всі учасники мали можливість познайомитися, налагодити співпрацю і провести лекції за своїм фахом. Цікаво дивитися та слухати представлення різних університетів з Білорусі, Узбекистану, Індії, Єгипту, Грузії, Албанії, Ірану, Молдови, Азербайджану і т.д. До речі, з України окрім нас були колеги з Національного Транспортного  Університету з Києва.

Окрім того, відбулася віртуальна екскурсія по Університету Пітешті  та Румунії та урок навчання румунської мови. Цікаво було  в перший день мобільності вперше дізнатися про Мерцішор — традиційне свято зустрічі весни в Румунії, яке святкується 1 березня. В цей день традиційно дарують бутоньєрки у вигляді квіточок із білих та червоних ниток, і нам їх символічно презентували. Під час заняття з румунськими студентами окрім теми лекції  я розказала їм про Україну та  про наш університет. Не зважаючи на те, що мобільність відбулася не фізично, а онлайн – цей досвід незабутній. Я щиро рада і вдячна УжНУ за можливість мати в таких нелегких сучасних карантинних умовах у світі  міжнародну мобільність».

Світлана Делеган-Кокайко – доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища хімічного факультету

«Темою моєї відкритої лекції було “Ecosystems in TYSA River Valley. International  Ukrainian-Romanian Ecological Problems” для студентів факультету фізики та інформатики, науково-педагогічних представників Університету м. Пітешть та учасників міжнародного науково-педагогічного стажування. Дана тема є актуальною через те, що з розвитком і поширенням міжнародного правового регулювання відносин пов’язаних з транскордонним впливом на довкілля, країни та регіони, яким притаманний нижчий рівень екологічної безпеки, потрапляють під усе зростаючий тиск відповідальності, включаючи економічну, за транскордонний перенос забруднювальних довкілля речовин та інші види негативного транскордонного впливу на навколишнє природне середовище. Наявні можливості транскордонної співпраці для досягнення вищого рівня екологічної безпеки українською стороною використовуються не у повній мірі. Саме тому, важливим є пошук партнерів для міжнародної співпраці у вирішенні спільних проблем, в тому числі і екологічних.»

Цифрові інновації є ключовими для вищих навчальних закладів у всьому світі, особливо у часи кризи, подібної до тієї, з якою ми зараз стикаємось. Тиждень міжнародної мобільності в Університеті м. Пітешті став унікальною можливістю познайомитися з досвідом іноземних колег, встановити нові міжнародні партнерства та знайти нові можливості, щоб максимально використати віртуальний обмін задля академічної мобільності студентів та викладачів з різних куточків Європи та світу.

Інформаційно-видавничий центр УжНУ

Про Захід