У Луцьку перевірять законність будівництва на кількох об’єктах

Опубліковано:

Луцькій міський голова, Голова Волинського регіонального відділення Асоціації міст України, Ігор Поліщук, доручив перевірити законність будівництва на кількох об’єктах у Луцьку. Найперше перевірять: скандальне будівництво на вул. Сенаторки Левчанівської, 5/1, офісний центр по пр. Відродження, 29а, будівництво, яке з порушеннями ведуть по вул. Мічуріна, 2 і яке загрожує сусіднім будинкам. У переліку також незаконно переобладнані під комерцію квартири на перших поверхах багатоповерхівок та інші об’єкти.

Про це Ігор Поліщук написав у своєму пості в Facebook.

«У зв’язку з відновленням прав щодо проведення перевірок доручив відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради в найкоротший час провести перевірки об’єктів незаконного будівництва й об’єктів, що ведуться з порушеннями та вжити заходів щодо притягнення порушників до відповідальності, – написав він. – Можливість відновити контроль за будівництвом виникла внаслідок прийняття та набрання чинності постановою КМУ від 16 грудня 2020 р. №1339 «Про відновлення дії постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. №553», що дало можливість відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради після 10 місяців перерви повернути повноваження щодо здійснення контролю за будівництвом та вжиття заходів щодо притягнення порушників до відповідальності».

До речі, АМУ усі 10 місяців, поки будівельна сфера залишалася без державного архітектурно-будівельного контролю, у тому числі зі сторони ОМС, що призводило до безладу у сфері, послідовно і наполегливо відстоювала необхідність наділення громад правом здійснювати архітектурно-будівельний контроль.

Тож на грудневому засіданні Уряду, де Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов, презентував План завершення реформи містобудування і нагадав, що Уряд схвалив постанову, якою відновлено дію постанови №553 «Про порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю», Виконавчий директор Асоціації міст України, Олександр Слобожан, зазначив, що «передача на місця повноважень  держархбудконтролю була чи не найпершим кроком цієї важливої реформи».

Також Слобожан додав, що тепер місцева влада на виконання закону «Про регулювання містобудівної діяльності» зможе протидіяти реальним та потенційним порушенням у будівництві і висловив сподівання, що анонсована Урядом реформа у містобудуванні:

– усуне очевидні серйозні проблеми, які збурюють суспільство;

– передбачить належну роль місцевого самоврядування для забезпечення гармонійного просторового розвитку громад;

– створить умови для надання на місцевому рівні якісних адміністративних послуг із містобудівних питань та захисту майнових прав як громадян, так і забудовників.

Офіс реформ у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України

Про Захід