У Чернівцях провели галузевий форум Fit For Ukraine Буковина: переробка фруктів та овочів

Опубліковано:

Форум організувала Чернівецька ОВА спільно з урядовим офісом залучення підтримки інвестицій UkraineInvest та Проєктом USAID «Інвестиції стійкості бізнесу» в рамках серії галузевих аналітичних заходів для бізнесів, зацікавлених у відновленні України FIT for Ukraine.

До заходу долучились понад 200 учасників: представники Чернівецької ОВА, уряду, фермерські господарства, переробні підприємства, виробники готових продуктів та компанії, які продають агропродукти на поличках національного та міжнародного рітейлу.

У форумі також взяли участь представники Польського агентства з інвестицій та торгівлі (PAIH), німецьких та румунських підприємств, які працюють в галузі переробки плодоовочевої продукції, та іноземні компанії, які зацікавлені в інвестуванні в Україну.

У Чернівецькій області працює близько 200 підприємств з іноземним капіталом із 28 країн світу. Буковина посідає перше місце за обсягом виробництва плодово-ягідної продукції й за урожайністю в Україні. Задля підтримки малих товаровиробників та галузі в цілому виникла потреба у створенні на території агломерації цехів із заготівлі та переробки плодово-ягідної продукції. Це дасть можливість формувати великі партії продукції, переробляти її та продавати, розширивши ринок збуту, зокрема, і на країни ЄС.

«Чернівецька область є прикордонною і ми намагаємося використовувати цей аспект для розвитку нашої економіки. Маємо можливості збільшення експорту продукції, розширення логістичних шляхів та залучення інвестицій в агропромисловий комплекс області, зокрема у переробну галузь. Питома вага експорту продукції сільського господарства та харчопереробної промисловості складає 43,8 % загального експорту товарів Чернівецької області. Працюємо над тим, щоби цей показник зростав й надалі. Підтримуємо наших агровиробників, створюємо умови для розвитку перспективних напрямів сільськогосподарської галузі», – зазначає перша заступниця Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.

У межах форуму відбулись зустрічі та переговори між представниками українського, німецького та румунського бізнесів. Ключовими темами стали інвестиційна політика, аналітика та перспективи розвитку регіону, залучення фінансових ресурсів у переробку фруктів та овочів, створення кластеру виробників плодоовочевої продукції. Також на заході працювала EXPO-зона, де підприємства представили свою продукцію та послуги.

У 2023 році заходи FIT for Ukraine відвідало понад 7 000 людей з 65 країн світу.

Управління агропромислового розвитку Чернівецької ОДА

Про Захід