«Тиса»: водію фури не вдалося приховати від митного контролю «зайвих» майже 700 кг кави

Опубліковано:


На митному посту «Тиса» інспектори-пошуківці управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці склали протокол про порушення митного законодавства відносно 40-річного водія вітчизняної фірми, який переміщував у вантажному транспортному засобі понад півтонни кави, не заявлену в товаросупровідних документах та приховану серед імпортного товару.

Під час проходження митних процедур перевізник надав документи, згідно з якими на митну територію України ввозивсявантаж: «кава зелена, в зернах, не смажена з кофеїном, для промислового виробництва компонентів кавових напоїв і кави натуральної, смаженої в зернах, меленої, розчинної: сорт Робуста» загальною вагою майже 23 тонн, в кількості 89 вантажних місць. За інвойсом, походження «кавового вантажу» зазначено країни – Бразилію, Індію та В’єтнам. 

Відправником та продавцем виступала словенська фірма, отримувачем – підприємство на Закарпатті. У ході перевірки вантажу митники виявили певну різницю у вагових параметрах імпортного товару.

      
  Відтак вантажівку відправлено на сканування, результат якого підтвердив перевищену кількість вантажних місць від заявленої в товаросупровідних документах. Коли інспектори вивантажили усі наявні біг-беги та 70 мішків,  здійснивши перерахунок кількості місць, то встановили, що насправді біг-бегів не 19, а 20. Вага «зайвого» біг-бегу із в’єтнамською кавою, яка не була зазначена у товаросупровідних документах, складає 676 кг брутто.

У своєму поясненні водій виправдовувся, що ніби-то не зміг порахувати точну кількість біг-бегів через те, що на них зверху були завантажені мішки з кавою. Це при тому, що згідно із женевською Конвенцією про договір міжнародного дорожнього перевезення вантажів, саме перевізник перевіряє вірність записів, зроблених у вантажній накладній щодо числа вантажних місць, а також їх маркування та нумерації місць.

Тож, відносно водія, який імпортував на митну територію України прихований від митного контролю товар, на який надав документи з неправдивими відомостями щодо кількості вантажних місць, ваги товару та його кількості, складено протокол за ч.2 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі 676 кг кави вилучено, її остаточну вартість встановить спеціаліст-експерт, а справу скерують до суду.  Порушнику загрожують санкції у вигляді накладення  штрафу 100% від вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією. За ціною в інтернет-мережі, орієнтовна вартість вилученої кави у зазначеній кількості сягає майже 300 тис грн.

Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід