Здоров'я

Що варто знати про участь гормонів у роботі організму людини

Ріст та розвиток, обмін речовин, адаптація до змін середовища, стан статевої системи і розмноження, водно-сольовий баланс, реакція на стрес, настрій – в усіх цих процесах нашого організму беруть участь гормони – біологічно активні речовини, які виділяються ендокринними залозами в кров. Гормон дає сигнал до «запуску» цілого ряду процесів: активація, чи зупинка дії певних генів, розщеплення жирів або активне поглинання глюкози чи амінокислот, поділ клітини, утворення чи виділення клітиною інших гормонів.

За рівень гормонів відповідають ендокринні залози: гіпофіз, гіпоталамус, епіфіз, щитоподібна, паращитоподібна, підшлункова залози, яєчники та яєчка і наднирники. Крім них, гормони виділяють жирова (адипозна) тканина, шлунково-кишковий тракт і нирки.

В організмі немає жодної фізіологічної функції, яка не перебувала б у сфері гормональної дії. Гормони забезпечують гуморальну регуляцію, здійснюючи вплив на:

– обмін речовин та енергії (тироксин);
– процеси росту і розвитку органів (соматотропін);
– статеве дозрівання (андрогени і естрогени);
– фізичний і психічний розвиток (ендорфіни);
– реакцію організму на стрес у комплексі з нервовою системою (адреналін).

Гормональний фон людини залежить від ряду факторів: вік, прийом лікарських препаратів, хвороби, травми, спосіб життя та харчування, генетика.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш веб-сайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75; 067 312 66 69; 050 338 17 48.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

98 − = 94