Що варто знати про “гормони щастя та радості”

Опубліковано:

Говорячи про гормони, часто згадують про своєрідні “регулятори” емоцій та настрою – серотонін, дофамін та норадреналін. Вони є не гормонами, а біологічно активними хімічними речовинами, які проводять електрохімічні імпульси від нервової клітини між нейронами, або від нейронів до тканин. Саме ці нейромедіатори формують наші позитивні емоції, тому інколи їх називають “гормонами щастя та радості”.

Серотонін. Цей нейромедіатор підсилює дію дофаміну та норадреналіну. Серотонін задіяний в руховій активності, знижує загальний больовий фон, бере участь у боротьбі з запальними процесами, а також підвищує точність передачі активних сигналів у мозку й допомагає сконцентруватися.

Дофамін відповідає за рухову функцію, а також створює відчуття задоволення від руху. Ця речовина пов’язана з процесом пізнання нового та радості від здобутих знань. Саме тому достатній рівень дофаміну такий важливий для навчання: мозок отримує нову інформацію, засвоює її, залишається цим задоволений і будує причинно-наслідкові зв’язки (дізнайся ще більше – отримуєш нове задоволення). При цьому надмірне вироблення дофаміну може призвести до розвитку шизофренії (зокрема, галюцинацій), а брак – до депресивних розладів та хвороби Паркінсона.

Норадреналін – це медіатор активних дій, бадьорості та прийняття швидких рішень. Він викликає приплив енергії, “приглушує” відчуття страху, підвищує рівень агресії, саме тому потребу в достатньому його рівні відчувають спортсмени-екстремали, а також азартні ігроки. Під дією норадреналіну посилюється серцебиття та підвищується тиск. Надлишок норадреналіну призводить до порушення зору та зниженню аналітичних здібностей, а нестача – до відчуття нудьги та апатії.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш веб-сайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75; 067 312 66 69; 050 338 17 48.

Про Захід