Що таке гіпоглікемія і які її ознаки

Опубліковано:

Гіпоглікемія — небезпечне ускладнення лікування Цукрового діабету, коли рівень цукру в крові аномально низький (менше ніж 3,9 ммоль/л.). Її спричиняє завелика перерва між прийомами їжі, вживання алкоголю, надмірні фізичні навантаження та некоректно обрана доза інсуліну. На жаль, не всі інсуліни однакові, більш старшому поколінню (людським інсулінам) притаманний більш високий ризик гіпоглікемії.

Головним під час гіпоглікемії є вчасне її виявлення і надання негайної допомоги.

Адже часто початковий стан гіпоглікемії пацієнт з ЦД може не відчувати. Тому людям з ЦД варто уважно стежити за своїм самопочуттям та звертати увагу на появу таких симптомів:
– тремтіння та запаморочення;
– холодний піт;
– голод;
– головний біль;
– прискорене серцебиття;
– дратівливість та занепокоєння;
– бліда шкіра;
– оніміння або поколювання у роті та язику.

Людина з гіпоглікемією не обов’язково матиме усі прояви, але частина з них буде обов’язково наявною.

Якщо ви перевірили рівень цукру в крові та підтвердили, що у вас гіпоглікемія, насамперед з’їжте щось солодке. Це можуть бути такі джерела вуглеводів:
– 15 г глюкози у вигляді таблеток;
– 15 мл (3 чайні ложки) цукру, розчиненого у воді;
– 5 кубиків цукру
– 150 мл (2/3 склянки) натурального фруктового соку;
– 15 мл (1 столова ложка) меду.

Через 15 хвилин після вживання вуглеводів знову перевірте рівень цукру в крові. Якщо він все ще низький, споживайте ще 15 г вуглеводів.

Уникнути гіпоглікемії можливо, дотримуючись графіку прийомів їжі, виконуючи щодня помірні фізичні навантаження та дослухаючись до рекомендацій свого лікаря-ендокринолога щодо призначеної схеми лікування в основі із сучасними підходами до лікування ЦД. На сьогодні в Україні доступні сучасні базальні та короткі аналогові інсуліни останнього покоління, які дозволять пацієнтам уникнути гіпоглікемій і безпечно досягти компенсованого стану ЦД з показником глікованого гемоглобіну <7%.

Нагадуємо, що з 23.09 по 29.10 ми пропонуємо провести УЗД діагностику щитоподібної залози та репродуктивної системи в пакеті «Жіноче здоров’я», який включає УЗД щитоподібної залози та УЗД органів малого тазу. Вартість послуги 400 грн.

Дізнайтеся про доступний час консультації вже сьогодні. Пишіть в особисті повідомлення у месенджер або на Viber за номером: 099 268 70 28.

Або телефонуйте: 067 375 60 50.

Закарпатська Ендоклініка

Про Захід