Регіональні Новини Соціум

Представниця посольства Японії в Україні відвідала ужгородські дитсадки (Фото)

Сьогодні представниця посольства Японії в Україні, координаторка програми «Кусаноне» Анна Бушма побувала в ужгородських дитячих дошкільних закладах – оглядала, як використовується кухонне обладнання, закуплене за цією програмою, чи справно працює, чи задоволені ним кухарі.

Вранці в Ужгородській міській раді відбулася зустріч пані Анни із заступником міського голови Олександром Білаком, заступником начальника управління міжнародного грантового співробітництва та інновацій Дмитром Мірошніковим та представником Карпатського агентства прав людини «Вестед» Миколою Яцковим.

Ішлося про можливості подальшої співпраці, культурницькі ініціативи, зокрема залучення творчого перформансу митців із Японії до традиційного ужгородського «Сакура Фест», скажімо, за участю й інших міст України. Анна Бушма зазначила, що програма «Кусаноне» спрямована на підтримку проєктів, представлених неурядовими організаціями та іншими неприбутковими установами, суми, які виділяються, відносно невеликі, до 2,3 млн грн. Уже погоджено надання наступного року допомоги Обласному клінічному центру нейрохірургії та неврології в Ужгороді.

Олександр Білак поінформував про співпрацю, грантові та інші проєкти міської ради, насамперед із європейськими країнами.

Представниця посольства відвідала дитсадки №№ 29 («Дивосвіт»), 1, 20, 16 («Зернятко»), 36 та НВК «Ялинка», спілкувалася з начальницею управління освіти Наталією Мухомедьяновою, персоналом, який працює на кухні, оглянула обладнання, придбане за кошти проєкту і згодом поділилася позитивними враженнями від моніторингового візиту та перебування в Ужгороді.

Нагадаємо, закуплене завдяки програмі «Кусаноне» професійне кухонне обладнання надійшло у майже всі садочки Ужгорода двома траншами в 2016 році. Це – м’ясорубки, електроплити, жарові шафи, електросковорідки, котли, холодильники та морозильні камери, загалом 86 одиниць устаткування українського виробництва, загальною вартістю на той час понад мільйон гривень.

В Ужгороді садочки відвідують понад 5,5 тисяч дошкільнят, усіх забезпечують чотириразовим харчуванням кожного дня перебування у закладі, а обладнання кухонь кілька років тому було дещо застарілим. Тому японський уряд надав технічну підтримку проєкту «Покращення санітарних умов у дитсадках міста Ужгород», який виконувався Карпатським агентством прав людини «Вестед» за партнерської участі управління освіти Ужгородської міської ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + = 10