Здоров'я

Поради від “Закарпатської Ендоклініки” про збалансоване харчування

Дослідження харчових звичок в 195 країнах показали, що неповноцінне харчування – причина 20% передчасних смертей. Це більше, ніж вбиває куріння. Дослідження показало, що причиною стають брак фруктів, цільнозернових злаків, горіхів та насіння, і надлишок солі.

Правильний раціон допомагає контролювати вагу та певною мірою запобігати артеріальній гіпертензії, діабету 2 типу, серцево-судинним хворобам, остеоартриту (нормальна маса тіла — менше навантаження на суглоби), депресії, деменції, і деяких типів раку.

Збалансоване харчування – це правильне поєднання у нашому раціоні білків, жирів, вуглеводів та харчових волокон(клітковини).

Половину раціону мають становити овочі та фрукти, а решту — цільнозернові злаки, нежирне м’ясо, бобові, та горіхи і насіння.

Не споживайте транс-жири, скоротіть до мінімуму насичені жири і додані цукри.

Торти, цукерки, вафлі, картопля-фрі, морозиво, солодкі газовані напої – шкідливі.

Раціон змінюється відповідно до віку і поточних потреб. Наприклад, людям старшого віку потрібно більше білка, щоб запобігти втраті м’язевої маси,пов’язаної із віком. Вагітним жінкам потрібно не дуже збільшувати калорійність, але суттєво збільшити якість їжі та споживання мікронутрієнтів. Людям, що тренуються, варто розподілити прийом білкової їжі з-поміж всіх прийомів їжі, і їсти після тренування вуглеводи. Діти потребуть перекусів, і більш чутливі до голодування і браку вуглеводів, і мусять гризти і жувати їжу задля правильного розвитку щелеп.

За більш детальною інформацією звертайтеся в ENDO CLINIC,що розташована за адресою: м.Ужгород,вул. Л.Толстого 27А або телефонуйте: 099 268 70 28, 067 375 60 50.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

30 − = 29