Переселенці на Закарпатті отримуватимуть 2220 грн протягом трьох місяців

Опубліковано:

По 2 220 гривень протягом трьох місяців отримуватимуть окремі категорії вимушених  переселенців, які проживають на Закарпатті,  від  міжнародних донорів через Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Про це сьогодні повідомив старший радник із питань довгострокових рішень  у справах біженців УВКБ ООН Іван Салєєв під час презентації програми в Ужгороді  у комплексі «Совине гніздо», де з початку війни діє пункт розподілу населення та центр прийому гуманітарної допомоги.

Кошти будуть виділяти насамперед найбільш вразливим категоріям переміщених осіб  – одиноким, батькам двох та більше дітей, людям, старшим 65 років, людям з інвалідністю.  За кілька днів вони через «Укрпошту» отримуватимуть гроші з розрахунку 2 220 гривень на одну особу в сім’ї.

В Ужгороді з понеділка, 28 березня, реєстрацію будуть проводити з 9:00 до 18:00 в «Совиному гнізді» та в департаменті соціальної політики Ужгородської міської ради (площа Шандора Петефі, 24).  Запевнили, плануються  також виїзди мобільних груп у місця, де компактно проживають  вимушені переселенці.

За словами Іван Салєєва, кошти будуть виплачувати впродовж 3 місяців, можливо, згодом програму продовжать. На Закарпатті розраховують провести виплати для близько 45 тисяч осіб. Реєструвати людей будуть у захищеній базі даних  УВКБ ООН.  

Заступник голови Закарпатської обласної військової адміністрації Петро Добромільський повідомив, що про запровадження програми є відповідне розпорядження голови ЗОВА Віктора Микити і в області діятимуть понад 700 пунктів реєстрації людей для отримання коштів. До реалізації програми  задіяні волонтери, в Ужгороді, зокрема, працюватимуть представники ГО «Неємія», які пройшли відповідне навчання.

Пресслужба Ужгородської міськради

Про Захід