На Закарпатті вакцинуватимуть від сказу диких тварин

Опубліковано:

Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області інформує, що у травні 2024 року на території області планується проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Враховуючи запроваджений в країні воєнний стан, ця кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, як і минулорічна, буде проводитись шляхом наземного розподілу принад, які містять високоімунну, безпечну вакцину.

У разі виявлення подібних принад – не чіпайте їх руками і не переносьте з місць розкладання. Детальніше у спільній із європейським проєктом EU4SaferFood інфографіці − як виглядає вакцина і як здійснюється пероральна кампанія у період воєнного стану.

Довідково. Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язевою або підшкірною ін’єкцією). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання принади з вакциною формується імунітет до збудника сказу, який триває мінімум 1 рік.

Про Захід