На Закарпатті поліцейські удосконалили навички реагування на звернення дітей, постраждалих від насильства

Опубліковано:

У рамках проєкту «Розбудова спроможностей національних партнерів у наданні соціальної підтримки та психологічної допомоги постраждалим людям під час війни та у період постконфліктного відновлення» у Головному управлінні Національної поліції в Закарпатської області відбувся навчально-методичний тренінг для операторів служби «102», працівників чергових частин, диспетчерської служби, а також співробітників Управління превентивної діяльності та Управління патрульної поліції регіону.

Представники Національної поліції України Оксана Калиновська та Андрій Канашук, а також представники та експерти Програми підтримки ОБСЄ для України – Вероніка Андрєєнкова, Інна Колісник, Олеся Боднар та Наталія Шпак – впродовж кількох днів проводили навчання, метою якого було удосконалити навички реагування поліцейських на звернення дітей, постраждалих від насильства, домашнього насильства, із врахуванням викликів, пов’язаних з війною.

Присутні обговорювали особливості телефонного спілкування з дітьми різних вікових категорій, навчалися ідентифікувати дітей, постраждалих від насильства. Учасники тренінгу опрацювали механізм реагування, спілкування та виявлення потреб неповнолітніх, які постраждали через війну.

Зокрема, разом із лекторами, співробітники поліції розглянули причини появи та наслідки домашнього насильства, булінгу під час війни; визначали суб’єктів взаємодії під час захисту дітей від насильства та жорстокого поводження. Присутні вивчали основні індикатори вчинення насильства щодо дітей, переглянули базові правила консультування неповнолітніх. Окрему увагу учасників тренінгу зосередили на особливостях сприйняття інформації від постраждалої дитини, дитини-кривдника, дитини з інвалідністю та на правильному формулюванні запитань до дітей під час отримання від них інформації.

Окрім теоретичної частини учасники навчання мали можливість протестувати отримані знання на практиці: відпрацьовували прийом дзвінків, подальше реагування диспетчерами на подію, ефективне управління діями нарядів поліції після прибуття на місце події з розмежуванням та моделюванням різного роду ситуацій.

Вкінці навчального курсу 2 групи учасників тренінгу, в які ввійшли понад 50 працівників поліції, отримали сертифікати про проходження навчання.

«Основною метою такого навчання є вдосконалення нашої професійної діяльності. Цього року Закарпаття – це перша область, де ми проводили такий тренінг. Така практика дуже корисна для працівників поліції. Ми маємо вміти робити так, щоб одразу допомагати дітям і бути з ними поруч у небезпечних ситуаціях», – зазначив заступник начальника управління – начальник відділу організації реагування та служби «102» Національної поліції України Андрій Канашук.

Про Захід