На Закарпатті може з’явитися пункт пропуску з Польщею

Опубліковано:

Про це Генеральний Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові повідомила у рамках передачі гуманітарної допомог від Уряду Республіки Польща громадам Закарпаття у селі Волосянка на Великоберезнянщині Ужгородського району.

Питання потреби у такому переході підняв голова Ставненської територіальної громади Іван Мандрик та депутат облради Ярослав Шукаль. Ця ідея, щоправда, обговорюється вже близько 20 років, однак, зараз, коли у державі криза, спровокована війною, на думку цих представників місцевого самоврядування, такий перехід дав би новий поштовх до розвитку туризму у громаді й районі, а відповідно — й до появи нових робочих місць.

Пані Дзвонкевич погодилася з представниками української сторони, зауваживши, що зараз, коли Україна і Польща особливо близькі, це питання як ніколи на часі і, що є шанс його перевести з площини розмов у реальність. 

На зустрічі у Волосянці за участю заступника голови Закарпатської облради Андріани Сушко, заступника начальника управління міжнародних та регіональних зв’язків Закарпатської обласної ради Уляни Гурчумелії та представників місцевої громади ішлося і про поточну ситуацію в Україні, про перспективи подальшої співпраці та проанонсовано українсько-польський культурний флеш-моб, який планується провести в Ужгороді на початку червня.

Відтак гості з Польщі відвідали Волосянський дошкільний заклад, де наразі проживають тимчасово переміщені із зони бойових дій українці. Пані Дзвонкевич розпитала наших співвітчизників про їхній шлях до Закарпаття та запевнила їх у подальшій підтримці Польщею України. Загалом на території Ставненської ТГ, проживає близько 600 внутрішньо переміщених осіб, 132 з яких перебувають на повному утриманні.

Генконсулка разом з Консулом з політично-економічних питань Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Томашем Ковалем привезли до Волосянки дві вантажівки гуманітарної допомоги. Це — 16 палет із продуктами харчування, серед яких  макаронні вироби, консерви, каші, котлети в банці, продуктові набори, швидкі обіди та вершкове масло.

Пресслужба Закарпатської облради

Про Захід