Італійська компанія допоможе посилити систему управління відходами на Закарпатті

Опубліковано:

Наприкінці минулого року перший заступник керівника краю Мирослав Білецький під час робочої поїздки в італійське місто Перуджа відвідав один із її сміттєпереробних заводів. В Ужгороді ж провели зустріч з дирекцією компанії.

«Для Закарпаття питання поводження з відходами є напрочуд актуальним. В області налічується 62 місця видалення відходів, з яких 59 – для твердих побутових. Більшість полігонів майже вичерпали свої потужності, адже заповнені на 80-85%. Водночас, за підрахунками експертів, на несанкціонованих сміттєзвалищах знаходиться близько 1 млн тонн відходів», – поінформував Мирослав Білецький.

Окрім того, за його словами, після повномасштабного вторгнення суттєво зросла кількість населення області. Тож якщо раніше експерти розробляли план управління відходами, де розраховували потужності обладнання для обробки 300 тис. тонн відходів, то зараз ідеться про розрахунок на понад 500 тис. тонн.

Під час зустрічі з італійськими фахівцями розглянули кілька локацій та варіантів будівництва підприємства спершу із сортування, а в перспективі і з переробки відходів на вторинну сировину. Одна з них – у Середнянській територіальній громаді, де вже є відведена земельна ділянка площею 23 га для промислових потреб.

«Область Умбрія, де працює компанія Gesenu, дуже подібна до Закарпаття. Тож її досвід забезпечення гігієни у містах – дуже актуальний. Щоб якісно утилізовувати сміття, нам передусім потрібно навчитись його сортувати», – прокоментував перший заступник голови ОВА.

Поводження з відходами і турбота про довкілля – це один із важливих кроків на шляху до членства у Європейському Союзі. Тому варто звикати до європейських стандартів не тільки в політичному житті, а й у побуті.

Насамкінець Мирослав Білецький висловив переконання, що ця зустріч стане початком плідної співпраці Закарпаття з італійськими інвесторами.

Закарпатська обласна державна адміністрація

Про Захід