Громади Закарпаття та Румунії співпрацюватимуть у напрямку розумної енергії (Фото)

Опубліковано:

Меморандуми про співробітництво Закарпаття з муніципалітетом  Ватра-Дорней (Румунія), мером Іліє Боанчес та комуною Пояна-Стампей (Румунія), мером Вілут Мездреа уклала делегація закарпатських експертів та представників територіальних громад області під час другої сесії Фінальної конференції проекту «Розумна енергія транскордонного співробітництва» у повіті Сучава, що здійснюється в рамках Спільної операційної програми Румунія – Україна  2014 – 2020, за фінансової підтримки ЄС.

Експерти Олег Лукша та Катерина Станкевич-Коваль презентували розроблену Спільну Концепцію розумної енергетики у прикордонних регіонах Румунії та України. Вони зауважили, що це перша Концепція реалізації зеленого переходу, ініційована саме в рамках даного проекту та підтримана громадами та муніципалітетами України та Румунії, з потужним  мультиплікаційним ефектом. Таким чином, муніципалітети Ватра-Дорней, комуни Пояна-Стампей та Вама (Румунія) разом з  Дубівською, Нересницькою та Вільховецькою громадами України  долучилися до співробітництва з питань впровадження інноваційних рішень розумної енергії в прикордонних регіонах України та Румунії.

Для більшості представників закарпатської делегації це був перший візит до повіту Сучава, тому обмін досвідом кращих практик був ефективним зі створенням нових партнерств та обговоренням можливих спільних проектів та ініціатив. Крім того, здійснено візит до комуни Вама, які вже підписали Меморандум про співпрацю під час візиту на Закарпаття у листопаді 2021 року.

Підсумовуючи результати проекту, який виконувався спільно у 2020 – 2021 роках, Наталія Носа, керівник Міжнародної Асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» поінформувала про створену Лабораторію для громад та приклад диференційованого обліку енергії на базі УжНУ, який був запроваджений в рамках проекту.

Окремим компонентом проекту є діяльність з метою підвищення свідомості громад Закарпаття щодо необхідності та важливості запровадження дій з підвищення енергоефективності, зменшення витрат на енергоносії та запровадження альтернативної енергетики. Проведена низка навчальних семінарів та здійснені енергоаудити будівель соціального сектору в громадах Закарпаття: Холмківська громада, Нересницька громада та Тячівська громада.

Раніше у листопаді були підписані Меморандуми про транскордонне партнерство з питань впровадження інноваційних рішень розумної енергії між громадами: Сучавська міська територіальна громада, Сірет міська територіальна громада, громада Мітоцу Драгомірней, громада Балкауті та громада Тодіресті з румунської сторони та Нересницької, Тячівської та Холмківської громади з української сторони.

Партнери проекту:  Університет Стефана чел Маре у Сучаві ( Румунія), Міжнародна Асоціація інституцій регіонального розвитку «МАІРР» (Україна), Ужгородський національний університет (Україна).

Ужгородський пресклуб реформ

Про Захід