Громадянам Чехії дозволять не носити маски

Опубліковано:

Як повідомляє видання Expats.cz, уряд Чехії вирішив припинити обов’язкову вимогу носити маску для обличчя у відкритих громадських приміщеннях 25 травня, заявив міністр охорони здоров’я Чехії Адам Войцех сьогодні на прес-конференції сьогодні.

Маски для обличчя все ще знадобляться у закритих приміщеннях, де збираються люди, до яких належать транспортні засоби громадського транспорту, магазини та торгові центри, кінотеатри, театри та інші приміщення.

Крім того, заходи соціальної дистанції залишатимуться в силі, вимагаючи, щоб хто-небудь із того самого домогосподарства не тримався на відстані двох метрів під час перебування на вулиці. Маски для обличчя все одно знадобляться для проведення заходів на свіжому повітрі та зборів, під час яких люди з різних домогосподарств знаходяться ближче двох метрів.

25 травня також є кінцевою датою відкриття бізнесу в багатоетапному плані Чеської Республіки , остаточні місця яких дозволяють знову відкрити з цієї дати. Ці місця включають криті ресторани, зоопарки та чеські замки.

“Ми прийняли рішення 25 травня після консультацій з епідеміологами, – сказав Войцех на прес-конференції. – Ми побачимо, який вплив це матиме”.

Войцех додав, що, хоча обов’язок носити маски на вулиці закінчиться 25 травня, вимога носити їх у приміщенні в магазинах та в громадському транспорті триватиме “деякий час”.

“Нам доведеться миритися з (масками для обличчя) протягом певного часу”, – сказав епідеміолог Роман Примула.

Примула додав, що ця вимога закінчиться лише тоді, коли розповсюдження коронавірусу буде повністю припинено.

Положення щодо носіння масок для обличчя раніше обговорювалося прем’єр-міністром Чехії Андрієм Бабішем та заступником прем’єр-міністра Яна Хамачеком вчора на Чеському телебаченні , причому прем’єр-міністр виступає за ослаблення цього регулювання, враховуючи зменшення захворюваності на коронавірус у країні.

Також сьогодні члени уряду Чехії обговорювали зарезервований ранковий час покупок для громадян похилого віку. В даний час супермаркети та аптеки зарезервовані для людей похилого віку лише між 8:00 та 10:00 ранку, щоб зменшити шанси на потрапляння до коронавірусу.

“Люди з Моравії написали мені, що для них це чимала проблема, що вони можуть робити покупки лише з 10:00, і що немає часу для приготування обіду тощо”, – заявив Бабіш вчора.

Зрештою, ранкові години для покупок для людей похилого віку були підтримані, і вони продовжуватимуться найближчим часом.

Про Захід