Франція вивчає можливість участі в створенні реабілітаційного центру в Ужгороді

Опубліковано:

Про вдосконалення взаємодії між лікарнями та освітніми закладами різних країн, покращення медичної практики та підвищення якості надання медичних послуг йшлося сьогодні під час зустрічі виконувача повноваження голови Закарпатської обласної ради Василя Дем’янчука та виконуючого обов’язки голови ОВА, депутата обласної ради Мирослава Білецького із заступником директора відділу європейських та міжнародних справ Міністерства праці, охорони здоров’я та солідарності Франції Жеромом Вайнбахом.

Допомога Франції в будівництві та подальшому функціонуванні реабілітаційного центру для військових в Ужгороді – основна тема зустрічі. Мирослав Білецький детально розповів про важливість проєкту 4.5.0 Recovery Center для Закарпаття, вже виконану роботу з підготовки до початку будівництва Центру, фінансову підтримку країн-членів ЄС, тощо.

«Сьогодні дуже багато людей в Україні потребують реабілітацію. Це, як військові, так і цивільні, які побували в епіцентрі бойових дій, – заявив Василь Дем’янчук. – І цей реабілітаційний центр вкрай необхідний Закарпаттю. Найближчий подібний медичний заклад знаходиться у Львові. Його можливостей не вистачає вже зараз. Реабілітація, психологічна підтримка та часто й реінтеграція в суспільство – процес тривалий. І ми готові створити в новоствореному центрі в Ужгороді усі необхідні умови. Звісно, з допомогою наших європейських партнерів»

Проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел розповіла про ситуацію з підготовкою студентів за медичними спеціальностями. Майже 2,5 тисячі студентів в УжНУ навчаються за медичними спеціальностями. З початком війни зріс попит на фахівців на реабілітологів та психологів. Для навчань використовується база діючих медичних закладів краю. Водночас, в університеті реалізовуються 2 нових проєкти – створення Інстититу метального здоров’я на базі медичного факультету та спеціального центру для навчань студентів-реабілітологів. УжНУ зацікавлене в участі в програмах обміну з французькими навчальними закладами з обміну студентами. Серед пріоритетних напрямків: ментальне здоров’я, реабілітація та соціальна робота.

Під час зустрічі також обговорили питання можливостей для Закарпаття в програмах багатонаціонального партнерства та отримання фінансової та інфраструктурної допомоги з боку французького уряду. Франція вже виділила кошти та готова до реалізації проєктів щодо обміну досвідом між медичними закладами обидвох країн.

Закарпатська облрада

Про Захід