Депутати завершили обговорення проектів рішень 21 сесії облради

Опубліковано:

Сьогодні, депутати обласної ради продовжили обговорення матеріалів наступної, 21-ї сесії. Зокрема, відбулося засідання таких постійних депутатських комісій: з питань бюджету(Адам В.І.), з питань законності, майна та приватизації, регламенту (Зелінський А.Ф.), з питань праці, зайнятості та соцзахисту населення (Ліврінц А.А.).

Активно відбулося обговорення проектів рішень, які стосувалися затвердження Звіту про виконання обласного бюджету 2014 року та внесення змін до обласного бюджету на 2015 рік.

Також предметом детального депутатського аналізу стали проекти рішень з питань транскордонного співробітництва, охорони навколишнього середовища, освіти, малого й середнього підприємництва, майнових та земельних питань.
Велику зацікавленість виявили народні обранці під час розгляду змін та доповнень до низки раніше ухвалених галузевих програм. Серед таких – про внесення змін до Програми підвищення ефективності функціонування Закарпатського обласного комунального підприємства „Міжнародний аеропорт „Ужгород” на 2013 – 2016 роки. На сьогодні підприємство неспроможне самостійно забезпечувати утримання та розвиток інфраструктури аеропорту.

Функціонування ЗОКП „Міжнародний аеропорт „Ужгород” потребує постійного підтримання його в належному стані, виконання вимог безпеки авіаперевезень та сертифікаційної придатності.

Фінансова і правова підтримка обласної державної адміністрації та обласної ради дає можливість уникнути припинення діяльності єдиного в області авіапідприємства, що є складовою авіаційної галузі України. Нині йдеться про необхідність продовження виконання заходів, які з ряду причин не були реалізовані у попередні роки. На все це потрібно 400 тис. грн. Депутати бюджетної комісії уважно вислухали розробника проекту та запропонували надати президії облради пояснення вказаної суми 50 тис.грн. за виготовлення проектно-кошторисної документації з чітким посиланням на норму законодавства та прозвітуватись профільній комісії про використання коштів обласного бюджету за 3 останні роки.

Обговорили й внесення змін до Регіональної програми розвитку земельних відносин у Закарпатській області на 2013 – 2015 роки. Проаналізувавши потребу коштів на проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у 2015 році, необхідно здійснити перерозподіл коштів. Частину коштів обласного бюджету у сумі 200 тис. грн., які було передбачено на проведення нормативної грошової оцінки земель в Іршавському районі, використати для фінансування грошової оцінки земель у Тячівському районі, оскільки у 2014 році Іршавській РДА виділено кошти спеціального фонду обласного бюджету, що надійшли у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва (як субвенцію) у сумі 54,5 тис. грн. на проведення грошової оцінки земель семи населених пунктів. Депутати підтримали цю зміну та поцікавились ходом виділення земель для учасників АТО.

Як запевнили представники Держземагенства, по області розглянуто і задоволено 1800 заяв. Є питання по місту Ужгороду, де надійшло 340 заяв і вони в процесі роботи.

Підтримали члени постійних комісії проект рішення про Програму діяльності Закарпатського регіонального відділення Пошуково-видавничого агентства „Книга Пам'яті України”, обласної редакційної колегії книги „Реабілітовані історією„ і редколегії по підготовці та випуску „Зводу пам'яток історії та культури Закарпатської області” на 2015 рік. Мова про випуск заключних томів обласної Книги Скорботи, підготовку до друку документального збірника про обставини повоєнних репресій на Закарпатті період, завершення рецензування першу частину Зводу пам'яток та підготовку нових нарисів про історичні, архітектурні га монументальні пам'ятки Закарпаття. Було також запропоновано підготувати матеріали про загиблих воїнів краю в АТО.

Рекомендують депутати продовжити дію Обласної програми „Спортивний майданчик” . За чотири роки дії даної програми (2010-2014 років) в області збудовано 70 сучасних ігрових майданчиків зі штучним покриттям в тому числі 3 з акриловим і 3 з поліуретановим покриттям. Програмою охоплені всі без винятку райони області. Цей проект рішення не передбачає збільшення вартості

Програми і розмір планових коштів на придбання та встановлення спортивних майданчиків у 2014 році сягає 4 800 тис. грн. Внесення пропонованих змін фактично передбачає продовження терміну дії Програми шляхом перенесення виконання заходів, запланованих на 2014 році на 2015 рік. Таким чином, у 2015 році планується побудувати 11 спортмайданчиків.

Схвалили депутатські комісії й проект рішення про Стратегію заміщення природного газу у котельнях закладів бюджетної сфери Закарпатської області на альтернативні види палива та електроенергію на 2015-2020 роки, основною метою якої є підвищення енергетичної незалежності Закарпатської області та зменшення обсягу споживання природного газу шляхом його заміщення альтернативними видами палива та електроенергією.

В ситуації, що склалася в Україні з постачанням природного газу з Росії, є необхідність збільшення енергетичної незалежності Закарпаття шляхом скорочення споживання природного газу. То ж, зважаючи на ці виклики сьогодення, в області впродовж останніх років ведеться значна робота по переведенню котелень бюджетних установ на альтернативні види палива.

Із 1148 котелень області 81 працює на альтернативних видах палива. До кінця року ще у 28 установах бюджетної сфери буде встановлено твердопаливні котли. До слова, твердопаливні котли – серйозна альтернатива щодо заміщення природного газу в трьох сегментах споживачів: бюджетна сфера, підприємства і населення. Тверде паливо дешевше за газ удвічі. Сучасні котли за рівнем комфорту нічим не поступаються газовим: автоматична подача як з пелетами, так і з вугіллям повністю відповідають сучасним вимогам комфорту і зручному сервісному обслуговуванню, а найголовніше — заощаджують значні кошти. Зазначається, що є доцільним у бюджетних установах області встановлювати котельні, що можуть працювати на різних видах палива (тверде паливо, електроенергія тощо) та з врахуванням специфіки місцевості і місцевої сировинної бази. Крім того, розроблені моделі твердопаливних котлів, які можна переключати на рідке паливо або газ.

У ході дискусій, що відбувалися під час роботи комісій, депутатами було висловлено чимало слушних пропозицій, зауважень та доповнень до пропонованих матеріалів і проектів рішень, які будуть узагальнені та запропоновані до розгляду президії обласної ради, яка відбудеться 5 березня ц.р.
У засіданнях постійних комісій взяли участь голова облради Володимир Чубірко та його перший заступник Михайло Попович.

Прес-служба облради


Про Захід