Проведення виборів мера Ужгорода можна вимагати від парламенту вже в лютому – активіст

Опубліковано:

 Довготривалим непризначенням місцевих виборів в Ужгороді Верховна Рада порушила права ужгородців на власний вибір керівника міста. В результаті така ситуація призвела до того, що керівником міста став колишній регіонал та антимайданівець 

Таку думку на сторінці у фейсбуці висловив активіст Юрій Світлик. Він вважає, що вибори міськради та міського голови можна провести вже в лютому, якщо Верховна Рада дасть на це добро. Втім, є думка, що дострокових виборів місту не потрібно і краще почекати волевиявлення, яке, теоретично, може відбутися в жовтні наступного року. Тому Юрій пропонує читачам дискусію: коли слід вибирати ужгородського мера. 

“9 місяців Ужгород без міського голови (в кінці лютого міська рада 2/3 голосів достроково припинила повноваження Віктора Погорєлова). За цей час фактичними керівниками міста (а секретар міської ради згідно законодавства є одночасно і в.о. міського голови) були Щадей (Батьківщина, а по факту ЄЦ), Семаль (ЄЦ) і зараз Андріїв (Партія Регіонів).

Стаття 79, пункт 6 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”:
“У разі дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови відповідні позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України не пізніше ніж у дев'яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови…” (старий парламент не призначив виборів, порушивши закон і права ужгородців….чому так сталося? Погорєлов “порішав” у Києві, аби питання не винесли на голосування, лідери ЄЦ не проявили ніякої активності, бо їх ставленик Щадей і так керував містом, всім іншим це просто виявилось непотрібним).

На днях запрацює новий парламент, можна вимагати від парламенту призначення дострокових виборів Ужгородського міського голови. А можна й не вимагати. Наприклад Володимир Химинець сьогодні в ефірі ТИСА 1 переконував в тому, що вибори Ужгороду зараз не потрібні, нехай залишається все як є до чергових місцевих виборів, які скоріш за все відбудуться в кінці жовтня 2015 року.
Хотілось би почути думку ужгородців.

Є 2 варіанти:
1) не вимагати зараз виборів, залишити все як є (обираємо мера в останню неділю жовтня 2015 року)

2) добитися від нового парламенту призначення виборів зараз (обираємо мера в лютому 2015 року)

Хто за який варіант? Прошу писати в коментарях (можна з обгрунтуванням)”, – запропонував Юрій Світлик.  

 


Про Захід