Закарпатські службовці перейматимуть європейський досвід державного управління

Опубліковано:





Голови обласної адміністрації Василь Губаль та обласної ради Володимир Чубірко сьогодні зустрічалися з директором Європейської академії Берліну, професором Екартом Штратеншульте. Німецький гість приїхав в наш край, щоби запросити закарпатських службовців органів державної влади та місцевого самоврядування до участі в семінарах, в ході яких відбудеться обмін досвідом та йтиметься про запровадження механізмів підтримки демократичних перетворень в нашій країні. Семінар проходитиме в Німеччині.

Василь Губаль насамперед подякував директору академії за запрошення управлінців краю долучитися до цього проекту. “Ми йдемо до децентралізації влади. Тому європейський досвід в процесі реформ для нас дуже важливий. Йдеться про перерозподіл повноважень, про нову систему управління в областях. Як працювати в умовах децентралізації, як розбудовувати інфраструктуру села, міста, області, як залучати в економіку краю нових інвесторів, як ефективно вести боротьбу з корупцією – досвід європейських партнерів для наших управлінців став би у великій нагоді”, – звернувся керівник краю до професора Екарта Штратеншульуте.

Директор академії повідомив, що під час навчальної програми його учасники зможуть обговорити всі аспекти ефективного управління. Програма кожного етапу буде орієнтована на діалог та практичні вміння й акцентуватиметься увага саме на обміні досвідом. “Навчання буде побудоване у формі дискусій з німецькими експертами. В нас є як позитивний досвід державного адміністрування, так само можемо поділитися й тим, як не допустити помилок при децентралізації влади. Наші громади мають великі повноваження, але і несуть відповідальність за свої дії. Для громадянина важлива ефективна і дієва влада. Але досягти цього нелегко. Нам є чим поділитися, і є чому вчитися і від вас. Ми хочемо бачити вас партнерами на довгострокову перспективу”, – зазначив Екарт Штратеншульуте.

Голова обласної ради Володимир Чубірко запропонував професору ще одну можливість для співпраці – йдеться про встановлення партнерства на рівні Закарпатська область з однією із земель Німеччини. “Тоді можливо обмінюватися досвідом у різних галузях на рівні громад. Такі проекти, які ви нині нам презентували навіть краще, ніж фінансова допомога. Адже німецький досвід у сфері державного управління для нас нині дуже важливий. Наші управлінці матимуть змогу отримати нові знання у сфері боротьби з корупцією та впроваджувати після навчання і у нас європейські стандарти надання адміністративних послуг громадянам”, – резюмував керівник ради.

ДОВІДКОВО: Європейська академія Берліну є неурядовою, некомерційною громадською організацією. З часу її заснування у 1963 році академія проводить освітні заходи щодо європейської інтеграції, зокрема налагодження діалогу між Сходом та Заходом. Дипломати, журналісти, службовці належать до цільових груп академії. В останні 20 років академія підтримує трансформаційні процеси у Східній Європі.

Прес-служба облради


Про Захід