Як живеться ужгородським ромам (ФОТО)

Опубліковано:

 Одним з найбідніших та найбільш проблемних місць в Ужгороді, де компактно проживає ромська громада, є вулиця Пирогова.

Як розповіла Євгенія Навроцька з організації “Чачіпен” представники правозахисного центру “Романі черхень” 7 листопада були запрошені відвідати ромське поселення по вулиці Пирогова, старостою якого є Буко Василь Карлович.

На сьогодні тут проживають представники двох великих родин – Гажі та Буко, разом понад вісімдесят осіб. Але тільки шістнадцять дорослих ромів мають паспорти, в яких є штамп про реєстрацію за адресою: вулиця Пирогова, 1.

На місці з'ясували, що там зараз стоять двадцять вісім будинків. Частина з них збудовані із шлакоблоків, а частина з різних матеріалів: пластмаси, картону, дерева. Зараз цей будинок знаходиться на балансі ужгородського ЖРЕРу № 5. А раніше відносився до ЖРЕРу № 4 (Товариство “Добробут”).

Головна проблема, з якою до нас звернулися люди – це проблема з отриманням реєстрації за місцем проживання. Ось уже як дванадцять років як згоріла будинкова книга за адресою Пирогова, 1. У зв'язку з цим, частина людей які народилися після 2002 року, фактично не можуть отримати довідку за місцем проживання. Це тягне за собою ряд проблем, оскільки батьки малолітніх дітей не можуть отримувати соціальну допомогу.

Марія Василівна Буко, мати двох дітей, до 21 листопада цього року повинна надати довідку про склад сім'ї для продовження отримання виплат на своїх дітей. Але зараз у неї виникла проблема, оскільки діти не зареєстровані у відділі ДМС Ужгорода. Виходить замкнене коло.

Схожа ситуація і у Галини Буко, Клари Товт, Ольги Гажі. Таким чином, із-за неузгодженості дій між органами місцевого самоврядування значна частина ромського населення, яке проживає по вулиці Пирогова, може втратити засоби для існування.


Про Захід