Ужгородцям сподобався «Запорожець за Дунаєм»

Опубліковано:

 Комічною оперою на три дії у концертному виконанні за твором Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм” було відкрито новий музичний сезон в Ужгороді. Особливістю вечора стало спільне виконання твору симфонічним оркестром Закарпатської обласної філармонії під диригуванням Вікторії Свалявчик-Цанько та заслуженим Закарпатським народним хором під керівництвом Наталії Петій-Потапчук. Такого тандему стіни філармонії не знали давно. Глядачі ж мали змогу познайомитися з новими солістами.

“Запорожець за Дунаєм”
Головні ролі виконували Михайло Подкопаєв, Мирослава Швах-Пекар, Юстина Дідик, Олександр Товт, Петро Матій, Володимир Фогель та Юрій Кузьма. Тема опери – історія українського козацтва на чужині, любов до своєї країни та сильне кохання.

У філармонії був аншлаг.

“Запорожець за Дунаєм”
“Мені надзвичайно сподобалося! Це щось нове у їхньому репертуарі. Виконання чудове! Річ неймовірно актуальна! Те, що виконавцям вдалося до класики додати трішки сучасного подиху, зберігши при цьому всі принади, дозволяє нам щиро захоплюватися оперою. Подібні речі дуже потрібні нам сьогодні!” – коментує завідувач кафедри української літератури філологічного факультету Валентина Барчан.

“Я просто вражений! Сподобалося все: костюми, хор, музика! Ніколи не думав, що класикою так можна передати український колорит. Правда є й таке, що трішки насторожувало. Можливо, через юний вік солістів, нестачу глибоко досвіду переживань мені так і не вистачило щирості у виконанні. Занадто все було правильно відточене, а щирим емоціям місця на сцені так і не знайшлося”, – коментує студент стоматологічного факультету Артем Бондарєв.

У цілому ж глядачі на овації не скупилися. Уже сам ризик поставити на сцені оперу, за яку беруться найбільші театри, сприймається дуже позитивно. Головне – використовувати кожну нагоду для насолоди рідним і високим.

mediacenter.uz.ua


Про Захід