Сьогодні в Ужгороді звучатиме Бетховен

Опубліковано:

Недавно ми стали свідками початку нового масштабного проекту солістки Закарпатської обласної філармонії, заслуженої артистки України Етелли Чуприк. Він вражає не лише задумом, а й часовими рамками: впродовж 9 місяців піаністка планує зіграти на нашій сцені всі 32 сонати Людвіга ван Бетховена. Цікаво, що автор ніколи не мислив ці твори як єдиний цикл, однак вони є свідками всієї творчої еволюції майстра: від юнацького запалу і спроб “штурмувати небеса” (вислів Бетховена) до глибоких філософських роздумів і ореолу загадковості, якими оповита пізня творчість композитора.

 Отже, 10 листопада солістка Закарпатської обласної філармонії, заслужена артистка України Етелла ЧУПРИК запрошує на другий вечір із циклу “32 СОНАТИ ЛЮДВІГА ВАН БЕТХОВЕНА”.

У програмі:
Соната № 2, ля мажор (написана в 1796 році, із циклу трьох сонат, присвячених Йозефу Гайдну);
Соната №17, ре мінор (її ще називають “Буря”, створена Людвігом ванн Бетховеном у 1802 році, який став переломним у долі композитора. Саме тоді, у період найглибшого відчаю і скорботи, викликаних прогресуючою хворобою слуху, Бетховен написав свій знаменитий заповіт);
Соната №18, мі-бемоль мажор (також 1802 р.);
Соната №24, фа-дієз мажор (аписана в 1809 році, присвячена графині Терезі фон Брунсвік).
Початок концерту о 18.30. Ведуча – Катерина КЕРЕЧАНИН.

Таїсія Грись 


Про Захід