У прокуратурі Закарпаття говорили про боротьбу з корупцією

Опубліковано:

Загалом протягом 2016 та поточного років органами прокуратури області скеровано до суду 26 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні злочини, де 31 особам повідомлено про підозру. За вказаний період до відповідальності притягнуто 65 осіб. 

До прикладу: слідчим відділом прокуратури області до суду скеровано обвинувальний акт стосовно виконувача обов'язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області та посередника, які вимагали неправомірну вигоду в розмірі 20 тис. доларів США у голови фермерського господарства за сприяння у виділенні у приватну власність земельної ділянки площею 25 га за межами населеного пункту.

Крім цього, до суду скеровано обвинувальний акт стосовно першого заступника Ужгородського міського голови, депутата міської ради та посередника, які вимагали та одержали неправомірну вигоду в сумі 45 тис. грн. за сприяння з використанням службового становища у наданні міською радою дозволу на викуп земельної ділянки.
Водночас триває кропітка робота щодо представництва інтересів громадян і держави в судах.

Так, за окреслений період прокурорами області до судів скеровано позовних заяв, на загальну суму майже 849 млн. грн., з яких 226 задоволено, на суму більше 126 млн. грн. 

Окрім того, 19 квітня поточного року окружний адміністративний суд області визнав правомірною вимогу прокуратури щодо вжиття заходів до невідкладного оформлення права постійного користування Чопським прикордонним загоном земель прикордонної смуги площею 7900 га та вартістю понад 230 млн. грн.

Державі повернуто 8 га землі, та сплачено майже 15 млн. грн. до державного бюджету.
Крім того, за період 2016 та поточного років спеціально уповноваженими суб'єктами у сфері протидії корупції складено 102 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією. До відповідальності на даний час притягнуто 40 осіб.

У порядку ч.3 ст.65 Закону України “Про запобігання корупції” внесено 198 подань про виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення чи невиконанню вимог цього Закону в інший спосіб. За результатами їх розгляду притягнуто до дисциплінарної відповідальності 31 особу та усунуто порушення зазначені у поданнях.

Здобутки, які нами реалізовані у співпраці з громадським рухом “Під контролем”. 

За період співпраці до нас надійшло 10 інформаційних довідок Всеукраїнського руху “Під контролем”.

Серед них варто виділити наступні:
1.Розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами зловживань органів державної та місцевої влади під час укладання договорів на харчування закладів освіти міста Ужгорода (без урахування конфлікту інтересів, адже один з співвласників товариства, з яким заключили договір – депутат Ужгородської міськради) – сума понад 2 млн грн.; 
2. Працівниками Ужгородської місцевої прокуратури вже скеровано до суду позов про скасування рішень щодо приватизації однієї з незаконно приватизованих квартир і повернення її у власність територіальної громади. Йдеться про депутата Ужгородської міської ради та зловживань, допущених ним з метою незаконної приватизації квартир по вул. 8 Березня, 28, які були у віданні КП “ЖРЕР № 5”, директором якого він є.

Наразі прокуратурою області опрацьовуються інформаційні довідки Всеукраїнського руху проти політичної корупції “Під контролем” відносно Хустського міського голови, начальника відділу охорони здоров'я Мукачівської міської ради та начальника Управління капітального будівництва Закарпатської ОДА щодо можливих порушень ст. 3, ст. 22 Закону України “Про здійснення державних закупівель” та наявності в їх діях ознак правопорушення, передбаченого ст. 164-14 КУпАП “Порушення законодавства про закупівлі”.

У зв'язку з наведеним, прокуратурою області залучено до проведення перевірки Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, яка здійснює контроль за дотриманням законодавства про державні закупівлі, моніторинг та перевірки закупівель та скеровано для перевірки відповідні матеріали в УЗЕ в Закарпатській області ДЗЕ Національної поліції.

За фактом тендерних закупівель відділом охорони здоров'я виконавчого комітету Мукачівської міської ради рентгенівських плівок слідчим відділом Мукачівського ВП ГУ НП в Закарпатській області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України. 

Хід досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні перебуває на контролі в прокуратурі області.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Про Захід