Рахівські лісівники посадили дерева в урочищі “Божений” на висоті понад 800 метрів

Опубліковано:

З приходом весни на території Закарпаття стартувала Всеукраїнська акція “Майбутнє лісу в твоїх руках”. Найпростіше посадити дерево, набагато складніше – виростити здоровий ліс, адже це живий організм і він схильний до хвороб. Однак лісники нашої області долають труднощі, гірські висоти, бережуть і примножують ліс, а також раціонально використовують його. У цьому в черговий раз переконалися журналісти під час традиційного прес-туру.

 Лісівники Великобичківського лісомисливгоспу приділяють особливу увагу лісовідновленню. Ось ще зовсім нещодавно на ділянці в урочищі “Божений” Великобичківського лісомисливгоспу була заготівлі деревини і зарослий бур'янами пустир, а сьогодні на ній дружньо зеленіють стрункими рядами маленькі ялиночки, буки, ялини та клени. За планом треба було посадити 6 тисяч саджанців. Паралельно необхідно провести догляд за посадками попередніх років. І вже через роки на цій ділянці зашумить зелений шум могутніх дерев.

Працювали лісівники, учні шкільних лісництва, представники влади та медіа-простору сьогодні по 4-ро чоловік – один викопує ялинку, двоє садять деревце, а інші його закопують.

Для того, щоб дістатися до урочища “Божений” учасники заходу йшли досить довго, напевно, пройшли пару кілометрів, піднявшись на висоту понад 800 метрів. А піднявшись, їх привітно зустріли учні шкільних лісництв і працівники лісової охорони. Опісля урочистої частини гості заслухали інформацію про ділянку, розділилися на 10 ланок, отримали з рук майбутніх лісівників посадковий матеріал, інвентар і розішлися по площадках та розпочали висаджування дерев.

“Той афоризм, коли кажуть “зрубав дерево – посади два” сьогодні буде виглядати інакше – “зрубав дерево – посади двадцять”. Згідно намічених планів цього року на 161 ділянці загальної площі понад 195 гектарів оселться саджанці. У попередні роки на вищезазначеній площі було зрубано 62 тисячі дерев, натомість посадити маємо 690 тисяч саджанців. І це  тільки в 2017 році. Тобто на кожне зрубане ми посадимо 11 молодих дерев”, – сказав директор Великобичківського лісомисливгоспу Юрій Сойма.

Як підкреслив головний лісівник Закарпаття Валерій Мурга: “Основна робота і завдання лісівників – лісовідновлення і охорона лісу, а заготівля – необхідний факт, який потрібен у догляді за лісом і потребі сучасного людства в деревині. Відтак, у кожному лісогосподарському підприємстві, на кожну лісову ділянку, на якій заготовлено ліс є проект лісових культур, схема, згідно якої відбувається лісовідновлення. У 2017 році в рамках акції “Майбутнє лісу в твоїх руках” лісівниками області буде висаджена серйозна цифра молодого лісу – понад-10 мільйонів дерев. Всі саджанці вирощені у лісових розсадниках 20-тц держлісгоспів. Надзвичайно приємно, що лісівникам сьогодні допомагатимуть представники влади, депутати обласної ради та молоді майбутні лісівники. Я впевнений, це перші охоронці лісу, які змалку звикають берегти ліс, охороняти його і вчаться лісівничій благородній справі, ніколи не завдадуть йому шкоди. Дякую всім учасникам свята лісівників адже посадка лісу – це свято, яке зелені служителі екології святкують двічі на рік і запрошують на нього всіх небайдужих до наших рідних зелених легенів”.

“Я вперше на такому святі. Тут, як ніде, розумієш, що працюєш заради чистого повітря, здорового суспільства та маленьких жителів лісу, все особисте відходить на другий план”, – розмірковує Юрій Мігалі. Сьогодні я посадив 30 дерев – для мене це гордість перед моєю мамою, яка мені сьогодні допомагала. Посадив дерево – пустив корні майбутнього життя. Ці почуття закарбуються у моїй пам'яті назавжди, а саджанці приживуться в ґрунті”.

Після трьох годинної праці злегка втомлені, але радісні і щасливі добровольці з апетитом смакували цілющим карпатським чаєм із гірським медом, білими маринованими грибочками, рибкою, баношем та іншими рахівськими смаколиками

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

 

Про Захід