На Сергія Ратушняка відкрито кримінальне провадження

Опубліковано:

На колишнього мера Ужгорода Сергія Ратушняка СБУ відкрило кримінальне провадження., інформує Укрінформ. Екс-мер дозволив собі відкрито зневажати в мережі Facebook українську мову.

Про цей факт повідомила на своїй сторінці в ФБ народна депутат Ірина Подоляк, яка і надіслала відповідний запит до СБУ. Пані Подоляк розмістила на своїй сторінці і відповідь СБУ на свій запит. У ньому, зокрема, зазначено, що перевірятиме висловлювання користувача “Сергія Ратушняка”  слідчий відділ Управління СБУ в Закарпатській області. 

Депутатський запит Подоляк зробила ще в лютому: “Я тут в СБУ вирішила написати, бо 30 січня 2017 року колишній міський голова Ужгорода Ратушняк Сергій (шкода таке чудове місто згадувати поряд з таким прізвищем) на своїй сторінці у ФБ опублікував повідомлення, у якому закликав будувати стіни кримські, донбаські, чернівецькі, одеські, львівські й відгородитись від “ненависної” київської влади…”

“Той пан пише, що “лише у хохлів всі питання і проблеми вирішені і залишилось розстрілювати всіх, хто шипить галицьким акцентом, який окреслили українською мовою”, називає українську мову “хрюканням і блювотинням”, – коментує пані Ірина пост Ратушняка. Наразі цей пост на персональній сторінці Сергія Ратушняка вже видалено. 

Зі своєї сторони СБУ коментує, що екс-меру інкримінують ч.2 ст.109 (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій) та ч.1 ст.110 (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій) Кримінального кодексу України.

Про Захід