Жителі Березового, що на Хустщині, висловили недовіру голові РДА через будівництво міні-ГЕС

Опубліковано:

Минулого тижня в с. Березово Хустського району відбулись активні громадські слухання щодо будівництва міні гідроелектростанції на р. Ріка. 
23 травня 2016 р. Хустська РДА прийняла рішення щодо виготовлення проекту технічної документації для будівництва водосховища і відповідно міні-ГЕС без будь яких обговорень з мешканцями Березова. Коли інформація просочилась, то місцеві жителі негайно виступили проти будівництва гідрооб'єкту. 
В громадських слуханнях участь взяли районні депутати, зокрема й депутати від фракції “БПП “Солідарність” В'ячеслав Гук та Володимир Волощук, голова села Микола Тегза, громадський актив, представники громадських організацій та, звісно, представники забудовника. 
Аргументи забудовників – створення додаткових робочих місць та інвестиції в розвиток села. Втім, громада села в це не дуже вірить. Насамперед, люди бояться повторити негативний досвід села Нижній Бистрий. Там раніше місцеві мешканці погодились на будівництво міні-ГЕС і в результаті отримали лише багато проблем. 
По-перше власники гідроелектростанції не виконали обіцянок. Вони навіть не зробили підвісний місточок через річку, який пообіцяли місцевій літній жінці. По-друге, саме через міні-ГЕС було підтоплено багато дворогосподарств, оскільки власники електростанції не підготувалися як слід до стрімкого збільшення води і криги. 
Приклад Нижнього Бистрого став основною причиною, чому у Березові мешканці виступили проти будівництва на їхній території. Питання будувати чи не будувати міні-ГЕС наразі виглядає так: зберегти найцінніший скарб – природне багатство стрімкої гірської річки з її іхтіофауною ( саме на цій території водяться червонокнижні форель та харіус), чи втратити його назавжди, віддавши бізнесменам. Окрім того всього будівництво такої станції відбувається без дотримання екологічних норм, оскільки там не створюються спеціальні коридори для плаву рибини. 
За підсумками громадських слухань його учасники вирішили виступити проти будівництва міні-ГЕС на р. Ріка та висловити недовіру голові Хустської районної державної адміністрації Назарію Павлію.

Хустська районна організація партії “БПП “Солідарність”

Про Захід